info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1421
Dolar Satış
:
32.2000
Euro Alış
:
34.8413
Euro Satış
:
34.9040
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Müsiad İle Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü İşbirliği Protokolü İmzalandı

MÜSİAD,Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü,işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği Protokolü imza töreni,MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş arasında dernek binasında gerçekleştirildi. MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ve heyeti, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan, Tekirdağ Cumhuriyet Savcısı Alper Arıtav, Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş, Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli ve Tekirdağ Adli Destek Ve Mağdur Hizmetleri Müdürü Mustafa Terzioğlu ile toplantı gerçekleşirdi.

Toplantı sonrası MÜSİAD Tekirdağ Başkanı Ramazan Doğan ile Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürü Mahmut Okumuş arasında İşbirliği Protokolü imzalandı. MÜSİAD Tekirdağ ve Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yapılan İş Birliği Protokolü ile 5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu kapsamında Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan şüpheli, sanık ve hükümlüler ile suçtan zarar gören mağdurların topluma kazandırılması, yükümlülerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi ve topluma uyum sağlamaları amaçlandı.

MÜSİAD Tekirdağ ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğnce Yapılan İş Birliği Protokolüyle ise, 5402 sayılı Yasa kapsamında Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin topluma kazandırılması, hükümlülerin yeniden suç işlemesinin önlenmesi ve topluma uyum sağlamaları amaçlandı. Protokol Kapsamında, Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü iş ve meslek sahibi olmayan yükümlüleri ve hükümlüleri tespit edecektir.

İlgili kurumlar işbirliğinde mesleki eğitim programları verilerek, başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanarak, belirlenecek işyerlerinde işe yerleştirilmesi sağlanacak ve İş ve meslek konusunda bilgi ve belge sahibi olmayan (vasıfsız) hükümlü ve yükümlüler ise direk talep doğrultusunda uygun işletmelerde işe yönlendirilecektir. İşe yerleştirilen tüm hükümlü ve yükümlülerin belirli periyotlar halinde görevlilerce çalıştıkları işyerlerinde ziyaretleri yapılacak, hükümlü ve yükümlülere gerekli psiko - sosyal destek sağlanacaktır.

Denetimli serbestlik müdürlüğü ve Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ arasında sosyal, kültürel ve istihdama yönelik ortak projeler yapılacak ve Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne bağlı Atölyelere imkanlar dahilinde Makine ve teçhizat desteği sağlanacaktır. İhtiyaç sahibi hükümlü , yükümlü ve eğitime devam eden çocuklara MÜSİAD Tekirdağ tarafından imkanlar dahilinde maddi destek ve yardımlar sağlanması gerçekleştirilecek.

Kaynak : Murat Ürtekin