info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
17.9366
Dolar Satış
:
17.9689
Euro Alış
:
18.4687
Euro Satış
:
18.5020
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Polisevinde dayak ortalığı karıştırdı!

Tekirdağ Emniyet ve Asayiş Müdürleri nin bir vatandaşa polisevinde dayak attıkları iddiası ortalığı karıştırdı.

Bir vatandaşı polisevine getirtip dövdükleri iddiasıyla Tekirdağ Emniyet ve Asayiş Şubesi müdürleri hakkında soruşturma açıldı.

Milliyet in haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek ile Asayiş Şube Müdürü Özcan Atılgan hakkında dayak soruşturması başlattı.

İddialara göre, Tekirdağ da yaşayan Yılmaz C. adlı vatandaş, 30 Mayıs ta yanında yakını Mustafa C. ile birlikte kent merkezinde trafikte kendi araçlarıyla seyrederken, kendilerini tehlikeye düşüren bir başka özel aracın sürücüsüyle tartıştı. Diğer sürücü kendisini Asayiş Şube Müdürü olarak tanıtmasının ardından tartışma büyümeden olay yerinden ayrıldılar. Ancak aynı gün Yılmaz C. nin evine resmi polis ekibi geldi. Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek in çağırdığını belirten ekip, Yılmaz C. yi de alıp gitti.

Doktor raporu aldı. Polis ekibinin emniyet müdürlüğü yerine sahildeki polisevine götürdüğü Yılmaz C., kafeterya bölümünde kendisini bekleyen Çelikbilek ve Asayiş Şube Müdürü Atılgan tarafından tartaklanmaya başlandı. İddiaya göre, Çelikbilek, yerde yatan Yılmaz C. nin başını bir kaç kez sert biçimde betona vururken, Atılgan da Yılmaz C. yi tekmeledi. Çelikbilek in boyundaki zinciri çekip seni boğarım dediği Yılmaz C., kendisinin müzisyen olduğunu ve zaman zaman da polisevinde program yaptığını söyledi.

Buna karşın iki polis müdürü Yılmaz C. ye ve yakınlarına sürekli hakaret etti.

Olayın ardından kentte açıklama yapan Yılmaz C., Ayıldığımda garsonlardan biri yerleri siliyor, kanları temizliyordu. Burnumdan kan geliyordu. Birileri de başıma buzla tampon yapıyordu. Bir saat boyunca işkence gördüm, dışarı çıktığımda ağabeylerim de gördü dedi.

Olayın ardından Tekirdağ Devlet Hastanesi ne kaldırılan Yılmaz C., doktor raporunu alarak Tekerdağ Valisi Zübeyir Kemelek e çıktı. Çelikbilek le Atılgan hakkında şikâyetçi olan Yılmaz C. nin dövülmesiyle ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü geçen hafta soruşturma başlattı.

Meslekten ihraç cezası

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ın talimatı sonrasında Teftiş Kurulu nda görevli 2 polis başmüfettişi Tekirdağ a giderek soruşturmaya başladı. Müfettiş soruşturması sonrasında Çelikbilek ve Atılgan suçlu bulunursa, suçun niteliğine göre 12 ay kıdem durdurma veya meslekten ihraç cezası alabilecek. Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğü ne göre, iş sahipleri veya herhangi bir nedenle emniyet binalarına gelen ya da getirilen kişileri dövmek 12 ay kıdem durdurma, işkence etmek de meslekten ihraç ile cezalandırılıyor.