info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0574
Dolar Satış
:
8.0719
Euro Alış
:
9.6524
Euro Satış
:
9.6698
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Süleymanpaşa Belediyesi Pazar Esnafına Bilgilendirme Yaptı

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri pazar esnafının uyması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yaptı.

Pazarcı esnafın uyması gereken kurallara ilişkin, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri pazar esnafını tek tek gezerek esnafların uyması gereken talimatları yazılı ve sözlü olarak tebliğ ettiler.
 
Süleymanpaşa Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, esnafların uyması gereken kurallar şu şekilde belirtildi:
“Kendilerine tahsis edilen yerlerin bir kısmını veya tamamının kiraya verilmemesi, pazar yerinde çevreyi rahatsız edecek şekilde müşteriyi tezgâha çekmek amacıyla yüksek sesle bağırılmaması,
Mesken ve dükkan gibi taşınmazların kapılarının önlerinin kapanmaması ayrıca meskenlerin duvarlarına çivi çakılmaması, pencerelere ve demirlerine ip bağlanmaması.
Kilogram ile satılan mallara (yarım, çeyrek) gibi ifadelerin yazılmaması, metre ile satılan ürünlerin tam metresi yazılarak satılması, ölçüler kanunu gereği damgalı ölçü aleti kullanmaları zorunlu olup el kantarı kullanmamaları ayrıca tartı ve ölçülerde hileli satış yapmamaları.
Bir yıl içerisinde altı defa ve ya arka arkaya üç defa pazar tezgahını açmayan esnafın yerleri encümen kararı ile iptal edileceği”
Öte yandan pazarcı esnaflarının semt pazarlarında (Salı pazarı, Hürriyet pazarı, Altınova pazarı ve 100. yıl pazarı) bu yerlerde açılan pazar tezgahlarını, pazar yerinde bırakmamaları, bıraktıkları takdirde Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerince toplanacağı da pazarcı esnafına tebliğ edildi.