info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekomer Engelsiz Yaşam Fuarında

6-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Yeşilköy CNR Fuar merkezinde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarına bu yıl ilk kez Tekirdağ Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi de katıldı.

6-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Yeşilköy CNR Fuar merkezinde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarına bu yıl ilk kez Tekirdağ Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi de katıldı. Birçok yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda engellilerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla tasarlanmış ve son teknoloji ile donatılmış araç ve medikal malzemelerin tanıtımı yapıldı.

Türkiye nin birçok yerinden fuar alanına gelen engelliler üretilen son teknoloji cihazları görme fırsatını elde ettiler. Ayrıca Türkiye genelinde birçok belediyenin de katıldığı fuarda yerel yönetimlerin engellilerin ulaşılabilirliklerini arttırmak amacıyla yaptıkları çalışmalar ve alınan önlemler çeşitli yöntemlerle ziyaretçilere anlatıldı. Belediye Başkanı Adem DALGIÇ’ın talimatlarıyla engelliler alanında hızlı ve istikrarlı çalışma yürüttüklerini belirten TEKOMER sorumlusu Murat Yıldız fuarda bir çok belediyenin engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları heyecanla ve birbirleri ile yarışırcasına sergilemesinin engelliler açısından son derece ümit verici olduğunu ve olumlu bulduğunu söyledi.

TEKOMER’in engelliler ile ilgili yaptığı çalışmaların Trakya bölgesindeki birçok belediye tarafından yakından takip edildiğini söyleyen Yıldız, uluslararası düzenlenen fuarların ülkemizi, bulunduğumuz bölgeyi ve temsil ettiğimiz kurumu tanıtmada önemli bir faktör olduğunu bu bağlamda Tekirdağ Belediyesinin engelliler ile ilgili yaptığı çalışmaları gelen ziyaretçilere anlatmanın haklı mutluluğunu yaşadığını ayrıca fuarda yapılan çalışmalar ile ilgili yaklaşık 5000 adet bilgilendirici TEKOMER broşür ve kitapçık dağıtıldığını, dört gün boyunca TEKOMER engelli hizmet aracı ile Tekirdağ dan engelli ve yakınlarını fuara getirdiklerini belirtti.