info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0567
Dolar Satış
:
8.0712
Euro Alış
:
9.6470
Euro Satış
:
9.6644
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Trafoda Bulunan Kemiklerin Sırrı Çözüldü

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 2010 yılında elektrik kurumuna ait bir trafo içinde bulunan insan kemiklerinin sırrı çözüldü. Kimliği polis tarafından tespit edilen kemikler, aileye teslim edildi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 2010 yılında elektrik kurumuna ait bir trafo içinde bulunan insan kemiklerinin sırrı çözüldü. Kimliği polis tarafından tespit edilen kemikler, aileye teslim edildi.
 
Çorlu’da 2010 yılı Ekim ayında Sağlık Mahallesi Organize Deri Sanayi Bölgesi’nde bulunan elektrik kurumuna ait trafoda bir arızayı tamir etmek için giden görevliler, kapıyı açtığında içeride kafatası ve kemikler bulmuştu. Etrafa saçılan kemiklerin insana ait olabileceğini düşünen yetkililerin polise haber vermesi üzerine kemikler, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemenin ardından kemiklerin insana ait olduğu belirlendi. Polis ekiplerinin kimliğin belirlenmesi için başlattığı çalışma sonrası ilçe genelinde kayıp olan ailelerin yakınları ile temasa geçildi ve kayıpları olan ailelerden DNA testi için kan örnekleri alındı. 
İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda ise kemiklerin 53 yaşındaki Ayşe Çekiç’e ait olduğu belirlendi. Çekiç ailesine teslim edilen kemikler, gözyaşları arasında Çorlu Mezarlığı'na defnedildi. 
 
Hurdacılık yapan Ayşe Çekiç'in elektrik panosuna girdiği ve bu sırada elektrik akımına kapılarak öldüğü zannediliyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.