info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0574
Dolar Satış
:
8.0719
Euro Alış
:
9.6524
Euro Satış
:
9.6698
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Zafer Koleji Öğrencilerinin Fen ve Teknoloji Çalışmaları Sergilendi

Çorlu Zafer Koleji öğrencilerinin Fen ve Teknoloji ile Teknoloji Tasarım derslerinde, dönem içinde hazırladıkları çalışmalar sergilendi.

Tekirdağ Zafer Koleji öğrencilerinin Fen ve Teknoloji ile Teknoloji Tasarım derslerinde, dönem içinde hazırladıkları çalışmalar sergilendi.

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) ve Mavi Boncuk Organizasyon oraklığı ile Kılıçoğlu Danış Towers'ta yapılan etkinlikte açılışı Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bağlar birlikte yaptı. Baysan ve Bağlar, etkinlikteki stantları gezerek öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Zafer Koleji Fen ve Teknoloji Öğretmeni Bünyamin Kalem, amaçlarının, yaptıkları işleri daha çok kişiye ulaştırmak olduğunu belirterek, "Etkinlikte, okulumuzun Fen ve Teknoloji ile Teknoloji Tasarım derslerinde, dönem içerisinde hazırlanan ilgi çekici çalışmaları daha fazla kişiye ulaşsın diye sergiye çıkardık. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan mancınık, bitki ve hayvan hücresi, besin piramidi, temiz çevre görseli, ısı yalıtımının önemini anlatan 'üşümeyen ev' çalışması, çamaşır makinesinin çalışma düzeneğini anlatan çalışma, ayna karşısında yazı yazmanın zorluğunu anlatan 'yaz da görelim çalışması, dört ayna ile yapılan 'sonsuz görüntü' çalışmalar ziyaretçilere anlatılıyor." dedi.

Etkinlikte, ayrıca, çok dikkat çeken ata sporu okçuluk hakkında, 5/A sınıfı öğrencilerinden Mehmet Akif Ocak, ziyaretçilere geniş anlatımlı görsel bilgi veriyor.