info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0574
Dolar Satış
:
8.0719
Euro Alış
:
9.6524
Euro Satış
:
9.6698
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Leman Sam’ın Kırklareli’ndeki Konserinde Sahneye Çıkan Ünlü Sanatçılar Referandumda Hayır Çağrısı Yaptı

Kırklareli`ndeki konserinde vatandaşlara en sevilen şarkılarını seslendirdi.

Sam ile birlikte Kırklareli'ne gelen birçok ünlü sanatçı sahneye çıkarak 16 Nisan'da yapılacak referandum için hayır çağrısı yaptı.

Altan Gördüm, vatandaşlara Nazım Hikmet'in sözleriyle seslendi: "Ve elbette ki, sevgilim, elbet, dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya, dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle, işçi tulumuyla bu güzelim memlekette hürriyet... 

Pop müziğin sevilen ismi Leman Sam, önceki akşam Kırklareli’de Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda bir konser verdi. Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikte sahne alan Sam’ı; Altan Gördüm, Yosi Mizrahi, Zeynep Gülmez, Koray Ergün, Ümit Yesin ve Ahmet Çevik’in de aralarında yer aldığı sanatçı dostları yalnız bırakmadı.

Tek tek sahneye çıkan sanatçılar duygularını dile getirdiler.

Aslında biz daha kalabalık bir sanatçı grubuyla gelecektik. Nedense herkesin bugün bu saatte çekimi çıktı. ‘Sanatçı siyasetle uğraşmaz’ diyorlar. Biz siyasetle uğraşmıyoruz. Vatandaşlık görevimizi yapıyoruz. Nazım Hikmet’in şu sözleriyle bitirmek istiyorum. “Çürüyen diş, dökülen et bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler. Ve elbette ki, sevgilim, elbet, dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya, dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle, işçi tulumuyla bu güzelim memlekette hürriyet…  

ZEYNEP GÜLMEZ Küçükken okula her gittiğimde Ata’ma, Atatürk’e söz veriyordum. Açtığın yolda, gösterdiğin hedefte hiç durmadan yürüyeceğim diye.

KORAY ERGÜN Size Ankara’dan Ankara Ekin Tiyatrosu emekçilerinden ‘hayırlı’ selamlar getirdim.

ÜMİT YESİN Bu geceki buluşmamız 17 Nisan sabahında Cumhuriyet'imize ve ülkemize hayırlara vesile olsun. 

AHMET ÇEVİK Umut her zaman vardır. 

LEMAN SAM Kırklareli’ne ilk kez geliyorum. Kırklareli’nde yaşayanlar çok şanslı. Biliyorsunuz ben genelde birçok yerde yasaklıyım, Şükranlarımı sunarım. 

MEHMET SİYAM KESİMOĞLU Sizleri dostlukla sevgiyle selamlıyorum. Kırklarelili olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Kırklarelili olarak Leman Sam’ı bağrımıza basıyoruz ve her zaman bekliyoruz. Kırklareli’nde yaşayanların nabzı Mustafa Kemal diye atar. Kırklareli Trakya’nın kültür merkezi olacak.