info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0574
Dolar Satış
:
8.0719
Euro Alış
:
9.6524
Euro Satış
:
9.6698
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Bahçeşehir Koleji’ni ABD’li Carlyle Aldı

Dünyanın en büyük yatırım fonlarından ABD’li Carlyle Group, Türkiye’deki yatırımlarına eğitimle devam ediyor.

Carlyle, işadamı Enver Yücel’in eğitim portföyünde yer alan Bahçeşehir Koleji’ni satın aldı.
Özel sermaye fonu Turkven’in Doğa Koleji’ne yaptığı yatırım sonrası eğitimde gerçekleşen bu alımın sektörün gelecek potansiyeline işaret ettiği belirtiliyor. Bahçeşehir Koleji’ne yatırım yapan Carlyle grubu, Türkiye’de daha önce Medical Park’ın yüzde 40’ını da almıştı.
Şirketin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya yönelik 500 milyon dolarlık fonunu yöneten Türkiye yöneticisi Can Deldağ, daha önce yaptığı açıklamada Türkiye’nin öncelikli pazarlardan biri olduğunu söylemişti. Carlyle, Bahçeşehir eğitim grubu bünyesindeki kolej bölümünü aldı. Bahçeşehir grubunun üniversite (Bahçeşehir Üniversitesi) ve dershane (Uğur Dershanesi) yatırımları da bulunuyor.

Anaokulundan üniversiteye kadar eğitimde

1994 yılında İstanbul Bahçeşehir’de hizmet vermeye başlayan Bahçeşehir Koleji, 2003 - 2004 eğitim ve öğretim yılından itibaren Anadolu’ya açılma kararı aldı.
Şu an da bünyesinde tüm yurt genelinde 34 anaokulu, 19 ilköğretim ve 9 lisesi bulunuyor. Bahçeşehir Kolejlerinin kurucusu olan Enver Yücel aynı zamanda Özel Uğur Dershanesi’nin de kurucusu. İstanbul’daki 6 ve yurt genelindeki 42 şubesinde, Uğur Dersanesi’nde her yıl 35 bin öğrenci üniversiteye giriş için hazırlık öğrenimi görüyor. Yücel aynı zamanda kolejiyle aynı ismi taşıyan Bahçeşehir Üniversitesi’nin de kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı.
Yücel aynı zamanda BJK Koleji’nin de ortaklarından. Bahçeşehir Kolejleri, 5 yıl içinde 50 ilköğretim okulu ve 100 anaokulu açmayı hedefliyor.