info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3835
Dolar Satış
:
7.3968
Euro Alış
:
8.9550
Euro Satış
:
8.9711
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Savcının Habersiz Cezaevi İsyan Tatbikatına 2 Dakikada Geldiler

Tekirdağ ın Malkara İlçesi nde cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Fatih Kaya nın güvenlik güçleri ile cezaevi yönetiminden habersiz başlattığı cezaevinde isyan ve yangın tatbikatı; polis, itfaiye ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi.

 

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Fatih Kaya'nın güvenlik güçleri ile cezaevi yönetiminden habersiz başlattığı cezaevinde isyan ve yangın tatbikatı; polis, itfaiye ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi. Ekiplerin kısa sürede cevaevine gelmesinin ardından Savcı Kaya bunun bir tatbikat olduğunu açıkladı.
 
Malkara Cumhuriyet Savcısı Fatih Kaya, 30 hükümlü ve tutuklunun bulunduğu Malkara Kapalı Cezaevin'nde isyan çıktığını telefonla isimsiz olarak polis, itfaiye ve 112 Acil Servisi'ne ihbar etti. İhbar üzerine cezaevine çok sayıda polis, jandarma, itfaiye ve 112 acil servis ekibi yönlendirildi. Ekipler 2 dakikada cezaevine ulaştı. Cezaevi bahçesinde bekleyen Savcı Kaya, ekiplerin gelmesinin ardından bunun bir tatbikat olduğunu açıkladı. TATBİKAT BAŞARILI
 
Cumhuriyet Savcısı Fatih Kaya, bu tür tatbikatların yılda en az 3 defa yapılması gerektiğini belirterek, "İsyan ve yangın gibi durumlarda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem alındı. Yapılan tatbikatta ekiplerimiz olay yerine çok kısa sürede geldiler, bu da tatbikatın başarı ile sona erdiğini ortaya çıkarıyor" dedi.
 
İhbarın savcı tarafından senaryo gereği yapıldığını öğrenen ekipler, rahat bir nefes alarak görevlerine devam etti.