info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
13.4020
Dolar Satış
:
13.4261
Euro Alış
:
15.1892
Euro Satış
:
15.2166
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Otoparkında Patlama

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkında patlama meydana geldi. Patlamada 10-15 kişi hafif şekilde yaralandı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında saat 08.50 sıralarında bir patlama meydana geldi.

Otoparkta bulunan bir otomobilin infilak ettiği bildirildi.

Patlamanın ardından olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.İlk bilgilere göre; patlamada 10-12 kişi hafif şekilde yaralandı. Yaralanmalara cam kırıklarının neden olduğu bildirildi.

Patlama nedeniyle otoparkta bulunan 6-7 araç zarar gördü. Patlamanın şiddeti nedeniyle Ticaret ve Sanayi Odası'nın camları da kırıldı.

EMNİYET MÜDÜRÜ: LPG DE OLABİLİR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tonbul, olayla ilgili yaptığı açıklamada, patlamanın nedeninin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Terör saldırısı olup olmadığının araştırıldığını dile getiren Tonbul, “LPG de olabilir” diye konuştu.

TÜREL: HAYATİ TEHLİKESİ OLAN YOK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Menderes Türel de, patlamayla ilgili NTV'ye açıklamalarda bulundu.

Binanın cephesindeki camların kırıldığını belirten Türel, "10-12 vatandaşımız cam kırıkları nedeniyle yaralandı, hayati tehlike söz konusu değil" dedi.
Türel, olayın terör eylemi gibi gözükmediğini ifade ederek, "Terör eylemi olduğu intibası bende gözükmüyor. Değerlendirmeyi uzmanlara bırakmak lazım. Terör eylemleri şehirlerin kalabalık yerlerinde yapıldığını biliyoruz. Burası şehir merkezine uzak ve kimsenin olmadığı saatte meydana gelmiş bir patlama" diye konuştu.
Kendisinin de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda bugün yapılacak toplantıya katılacağını dile getiren Menderes Türel, "Öğle saatlerinde benim de burada bir konuşmam olacaktı. Planımda bir değişiklik yok" şeklinde konuştu.
Kent merkezininden uzakta, havalimanı yolu üzerinde bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, yaklaşık 5 yıl önce bu bölgeye taşınmıştı.