info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3391
Dolar Satış
:
7.3524
Euro Alış
:
8.8679
Euro Satış
:
8.8839
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Burak ın Katili Yakalandı!

Fenerbahçe taraftarı Burak Yıldırım ı öldürdüğü iddia edilen Yusuf Ortak yakalandı.

Mobese kayıtlarını izleyen ve mahalle mahalle dolaşan polis ekipleri, görüntüden alınan fotoğrafla zanlıyı tespit etti. Zanlı Yusuf Ortak'ın 3 ayrı suçtan sabıkasının bulunduğu ve 20 yaşında olduğu öğrenildi. Polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu tespit edilen zanlı Ortak, Bingöl'e kaçmaya çalışırken Kırşehir'in Mucur ilçesinde yakalandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, maktulün ve zanlının birbirlerini tanımadığını ve takım rekabeti yüzünden acı olayın yaşandığını belirtti. Yaşanın hadisenin üzücü olduğunu ifade eden Çapkın, "Dün geceden bu yana arkadaşlar seferberlik halinde konuyu araştırdılar. Birtakım görüntülerde şahsın nerelerde olabileceği sonucunu çıkardık. Tek tek sokak sokak o fotoğrafı gezdirerek sorduk. Sonuçta arkadaşlarımız kimliğini tespit etti ve o kişinin şehirden çıktığını ve Bingöl'e gittiğini tespit ettik. Mucur'da bu gece yakalandı ve getirilecek" şeklinde konuştu.
 
Zanlının 20 yaşlarında ve 3 ayrı suçtan sabıkasının bulunduğunu açıklayan Hüseyin Çapkın, "O da 20 yaşında, 3 sabıkası olan birisi. Sanığının yakalanmış olması önemli. Fenerbahçe maçından çıkmış evine giden birisi şehrin öbür ucunda öldürülmüştü. Arkadaşlarımız büyük gayret sarf etti. Fenerbahçe camiasına baş sağlığı diliyorum" dedi.
 
Yakalanan zanlının kanlı formasını amcasının teslim ettiğini dile getiren Çapkın, "Maktulün anne babası ve akrabalarına baş sağlığı diliyorum. Sanığının yakalanması bizi bir nebze de olsa rahatlattı. İsmi yanlış almış görgü şahitleri. Yücel değil Yusuf'muş. Görüntüden yola çıkarak mahalle mahalle sokak sokak dolaştırılarak bulduk. O görüntünün kim olduğu açık kimliğinin tespiti için çalışma yapıldı ve böylece ulaşıldı. Çeşitli kurum ve kuruluşların ek tedbir alması gereken konular var. Geniş kapsamla masaya yatırılıp çözümlenmesi gerekiyor. Birbirlerini tanımıyorlar. Yolda sadece takım rakabeti yüzünden yaşandı. Acı olan da bu zaten. Üzerinde var olan kanlı forma elimizde. Şahsın amcası formayı teslim etti" diye konuştu.
 
Yakalanan zanlı Yusuf Ortak'ın sabah saatlerinde İstanbul Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilmesi bekleniyor.
 
YÜREK BURKAN MESAJ
 
Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından dün gece Edirnekapı Şehitlik Anıtı içerisinde öldürülen Fenerbahçeli taraftar Burak Yıldırım'ın kız arkadaşının duygu yüklü mesajları yürekleri burktu.
 
İşte yürek burkan o mesajlar;