info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Engeli Ona Engel Olamadı

Tekirdağ ın Malkara İlçesi ndeki geçirdiği trafik kazası sonucu vücut fonksiyonlarını yüzde 96 kaybeden 37 yaşındaki Dilek Koru, buna rağmen Diyanet İşleri Başkanlığı nın organizasyonu ile umreye gitti.

 

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'ndeki geçirdiği trafik kazası sonucu vücut fonksiyonlarını yüzde 96 kaybeden 37 yaşındaki Dilek Koru, buna rağmen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonu ile umreye gitti. 
 
Tekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde oturan 37 yaşındaki Dilek Koru 1997 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası vücut fonksiyonlarının yüzde 96'sını kaybetti. Camii imamı olan eşi Nedim Koru'nun bakımını sağladığı Dilek Koru, kendisini özürlü olarak görmediğini ve tek dilediğinin kutsal topraklara gitmek olduğunu söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı'na umreye gitmek için başvuruda bulunduğu ve kabul edildiğini ifade eden Dilek Koru, şöyle dedi: 
 
"Sakatlık İnsanların bedeninde değil asıl sakatlık kalpte ve vicdanlardadır ve sağlam insan her an bir özürlü adayıdır. En büyük ve tek hayalim kutsal topraklara gitmek. Bu hayalinin gerçekleşmek üzere. Umre ibadeti için kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşıyorum. Umreye gidiyorum, sevincimi kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Bunu bana nasip eden Allah'a binlerce şükürler olsun. Geçen yıl Hac farizasına yazıldım. Ama çıkmadı. Nasipse önümüzdeki yıllarda hacca da gitmek istiyorum." 
 
"ALLAH'IN TAKDİRİ" 
Camiide imam 41 yaşındaki Nedim Koru ise eşi ile birlikte umreye gidecek olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Allah'tan gelene ve takdirine razı olmak ve sabretmek gerekir. Eşim yıllardır Kabe'nin hasretini çekiyor. Ben ona, o bana yıllarca destek olduk. Şimdi Kabe'de birbirimize destek olacağız" dedi.