info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.1011
Dolar Satış
:
8.1157
Euro Alış
:
9.7718
Euro Satış
:
9.7894
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Yeşil Smoothie Vücudunuzu Tamamen Temizliyor

Her sabah kahvaltıda yeşil smoothie içmeye karar vermek, gün içinde harcamak için size büyük bir enerji kaynağı oluşturacak.

İşte sisteminize sağlıklı bir destek sağlamak için günlük smoothienin detox versiyonu...

Bu detoks smoothie sağlıklı, doğal olarak detoksifiye edici elementlerden oluşuyor. İçindeki her bir malzemeye bir göz atalım.

Kişniş, bitkisel besinler, flavonoidler ve aktif fenolik bileşikler içerir. Vücudunuzun ağır metallerden kurtulmasına yardımcı olur. Kişniş açısından zengin bir diyet yemek de büyük anti-inflamatuar ve sindirim faydalarına sahip olabilir.

Yeşil çay flavonoidler yani antioksidanlar bakımından zengindir ve en iyi kateşin kaynağıdır. Kateşinler, izlerinde hücre hasarını durdurarak hastalıklarla savaşan bir grup antioksidanlardır. C ve E vitaminlerinden bile daha güçlüdürler.

Salatalık harika C vitamini, K, beta-karoten ve molibden kaynağıdır. Onlar antioksidan, anti-enflamatuar ve antikanser faydaları sağlayan bileşenler ile doludur.

Ananas etraftaki en iyi C vitamini kaynaklarından biridir. Sadece bir 1 bardak ananas suyu, C vitamini için önerilen günlük değerin %131'ini sağlar. Aynı zamanda mükemmel bir bromelain kaynağıdır.

Zencefilin uzun zamandır sindirim sorunlarına yardımcı olduğu bilinmektedir, ancak daha yakın zamanlarda çalışmalar aynı zamanda birçok anti-enflamatuar ve antioksidan özelliğe sahip olduğunu göstermiştir.

Zencefil artrit semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilecek gingerol içerir. Ayrıca dolaşıma yardımcı olur ve metabolizmanıza büyük bir destek verir.

Avokado, potasyum, magnezyum ve yüksek miktarda anti-enflamatuar ve antioksidan dahil olmak üzere çok sayıda vitamin ve mineral için mükemmel bir kaynaktır.

Avokado yüksek sağlıklı yağ içeriği vücudun yağda çözünen A, E, D ve K vitaminlerini emmesine yardımcı olur.

Limon suyu, temizleme ve detoks özellikleri ile doğal bir diüretiktir. C vitamini, sitrik asit, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin olan limon bağışıklık sistemini güçlendirir.

Limon vücudu temizlemek, pH seviyelerini dengelemek ve cildi temizlemek için karaciğerle birlikte çalışır.

Ham bal, vücudun bağışıklık sistemini artırabilecek ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olabilecek antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip bitkisel besinler içerir. Aynı zamanda eser mineraller, enzimler ve antioksidanlar içerir. Pastörizasyon balın faydalarını yok edebilir, bu yüzden ham haliyle tüketmek en iyisidir.

Ham bal, vücudun karbonhidratları sindirmesine yardımcı olan amilaz enziminin bir kaynağıdır. Balın, özellikle de yerel balın bir diğer yararı, bağışıklık sisteminizin bahar alerjileriyle savaşmasına yardımcı olabilmesidir.

Malzemeler 

1 su bardağı yeşil çay soğutulmuş, kişniş suyu, lahana suyu, salatalık, 1 su bardağı ananas suyu, limon suyu, 1 yemek kaşığı taze zencefil (rendelenmiş), 1/2 avokado.

Hazırlanışı 

Malzemeleri biraz buz ile birlikte bir karıştırıcıya yerleştirin ve pürüzsüz olana kadar püre haline getirin.