info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5000
Dolar Satış
:
32.5586
Euro Alış
:
34.6207
Euro Satış
:
34.6830
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

1 Kasım 2015 Seçim Değerlendirmesi (1)

Chp Perşembe nin gelişi Çarşamba dan belliydi

Defalarca yazdık yanlışları belirttik ama her nedense bırakın uyarılarımızı dikkate almayı bazıları basına baskı yapmaya hesap sormaya götürecek kadar hadlerini aştılar. Önce Ankara yönünden neden kaybettiler onu ele alalım.
 
-Teröristler Habur’dan girdiğinde Kılıçdaroğlu büyük tepki göstermiş bu vesileyle oy yüzdesini arttırmıştı. Ardından çizgisi belli olan Sezgin Tanrıkulu’nu genel başkan yardımcısı yapınca bir anda kan kaybetmişti. Aynı hatayı bu seçimde de yaptı. Teröre ve HDP’YE tepki gösterirken Ankara patlamasından sonra HDP genel başkanı Demirtaş ile buluşması ve birlikte tokalaşma fotoğrafları tabanın antipatisini kazandı. Genel başkan yardımcılarında yanlış seçimler de zarar verdi. (Şafak Pavey gibi)
 
Aslında seçim beyannamesinde vaatleri çok iyiydi ama gerek yukarıda bahsettiğim nedenlerden gerekse yerel yönetimlerde otorite ve koordinasyon sağlayamadığından kaybetti.
Ak Parti 7 Haziranda baktı adaylarda sıkıntı var hemen değişikliğe gitti. CHP NE YAPTI? Tekirdağ’a hiçbir katkısı olmayan Sayın Öztrak’ı inadına kontenjandan göstererek partili partisiz herkesin tepkisini aldı. Öztrak’ın yaptığı bol bol rakamlı mailler göndermek kanal kanal gezmek oldu. Eğer 4. Sırada Arzu Mandalı Sucu olsaydı Öztrak’a rağmen 4-2 olurdu.
HAZIRA DAĞ DAYANMAZ.
Gelelim Tekirdağ’a: Tekirdağ’da gruplaşmalar vekil paylaşmalar aday adaylığı ön seçim döneminde yapılanlar parti içinde gerilimi iyice arttırdı. Partide tek çalışanlar kadın kolu grupları olurken onlar da gelecekte il ilçe ve diğer seçimler için taraf kazanarak koltuk sevdasına düşenler nedeniyle lağvedilmeye çalışılıyordu. Ondan sonra sonuç kaçınılmaz oldu.
 
Zannedildi ki yerel seçimlerde 12-0 yapıldı ya hep öyle gidecek. Çalışmadan kazanılmaz.
Gelelim Muratlı’ya; yeni siyasetçi olmuş bir ilçe başkanı kendini o makama getirenleri unutmuş “en büyük benim” davranışında bulunuyor. Eline telefonu alıp basına hesap sormaya kalkıyor haber yaptığımız kişileri arayıp onlar üzerinde baskı kurmaya çalışıyor yasadışı olarak sesini kaydedip haberi yalanlamaya çalışıyor.
Hadi bunları geçtik bir de basına yasak getiriyor. Partisinin etkinliklerini basını saymayarak bilgilendirmediği için vatandaş da partinin ne yaptığını ne gibi faaliyetler gerçekleştirdiğini bilmiyor. Bu da yetmiyor basın mensubunun ailesini hedef alıyor. Başkanın yardımcısı sosyal medyada haber portalında yorum yaparken kamu ve özel prosedürleri bilmeden söz düellosuna girerek partiye zarar veriyor.
 
Tekirdağ ve ilçelerin tamamında basın ile parti arasında bir soğukluk var. BASIN 
OLMAZSA SİZ ÇALAR SİZ SÖYLERSİNİZ. HALKA KENDİNİZİ ANLATACAK TEK ARAÇ OLAN BASINI KARŞINIZA ALIYORSUNUZ SONRA HÜSRAN.
BİR AN ÖNCE PARTİDE YÖNETİM REVİZYONU ŞART