info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.7810
Dolar Satış
:
32.8400
Euro Alış
:
35.0464
Euro Satış
:
35.1096
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Ak Parti Genelde Lider Yerlerde Neden Yok (1)

Demiryolları İnsan Haklarını İhlal Ediyor

Ak Parti 2015 genel seçiminden büyük bir başarıyla çıktı. Fakat yerel seçimde Tekirdağ’da hezimete uğradı. Peki bunun sebebi neydi? Bu yazı dizimde sizlerle onu paylaşacağım. Eğer başta Ak Parti il başkanlığı olmak üzere milletvekilleri Vali ve Kaymakamlar gereğini yaparsa yerelde de başarılı olmaması için bir neden yok.
Aslında yeni Vali Sayın Enver Salihoğlu’ndan umutluyum. Diğer Valilerin aksine şovdan hoşlanmayan sessiz sedasız kamu kurumlarına ani ziyaretler yaparak eksiklikleri yerinde gören bir üslubu var. Fakat basının dile getirdiği olayları ne kadar Ankara’ya yansıtıyor neden yazılı cevap vermiyor onu çözebilmiş değilim.( Yansıtılmasa da bu yazılar Ankara’ya gidiyor. Biz iletiyoruz.) UMARIZ BU YAZDIKLARIMIZI İNCELER VE GAZETEMİZE YAZILI AÇIKLAMA SUNAR. Muratlı’nın eski Kaymakamı Sayın Hersanlıoğlu halk ve basınla mükemmel uyum içindeydi. Maalesef yeni Kaymakamın Muratlı’ya katkı sağlayacağından umudumuz yok. Bu yazı dizisinde dile getireceğimiz kurum idarecilerinin revizyonu sağlanırsa yerelde başarının gelmemesinin bir nedeni yok. 
Ayrıca her ortamda genel başkanları basına baskıdan bahsederken basını resmen hedef alan bir ilçe başkanını görevden almayı dahi beceremeyen il başkanı Sayın Şeref Çetin’in yanı sıra tüm il ve ilçe basınının tepkisini alan bir Tekirdağ yerel yönetiminde başarı için şans elinizde. Umarız bu durum değişir Tekirdağ kazanır.
Devlet demiryolları Muratlı’da hem insan haklarını ihlal ediyor hem de engelli uyum yasasını ihlal ediyor. Bu konuda da hiçbir girişimde bulunulmuyor.
-İlçenin ortasından geçen tren yolu yeteri kadar sorun yaratırken bir de tel örgü çıktı ve insanları adeta bir kafes arkası sendromuna soktu. Bu tel örgü insanların işyerlerinin evinin bahçesinin dibinden geçerek adeta bir tarafını tecrit etti. İnsanların yaşam alanlarını kafese kapatır gibi tel örgüyle kapatamazsınız.2-3 kilometre boyunca biri alt geçit biri üst geçit olmak üzere iki tane geçit var. İnsanlar geçmek için on metrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar. Ayrıca 2-3 KİLOMETRE BOYUNCA BİR ENGELLİNİN GEÇECEĞİ HİÇ BİR YER YOK. GEÇİTLERDE DE ENGELLİNİN GEÇEBİLECEĞİ ASANSÖR VEYA GEÇİT ALANI YOK. Engelli uyum yasasına uymuyorlar
 
-Şehrin göbeğinde tam da istasyonda bulunan iki ışıklı küçük pano dikkat çekiyor. Yerden tahminen 5-6 metre yüksekte yüksek gerilim hattı mevcut. Bu iki pano gece yanıp sönerken uyarıyor. Ama yaklaşık bir hafta önce iki çocuk vagonların üzerinde oynarken boyları 40-50 santim daha olsaydı bu kablolarla temas edip kül olabilirdi. Sorumlusu kim olurdu? Bu çocuklar mı şehrin göbeğinde böyle bir tehlike hattı bulunduran demiryolları mı?
-Muratlı için önemli bir yer olan Atatürk’ün misafir olduğu ve müze haline getirilen evin girişi tel örgüyle çevrili. Avrupa’dan ilçeye gelen yabancı misafirler kapının önünde tel örgü olduğunu arka taraftan girmek zorunda kaldıklarını görünce onlarca fotoğraf çekiyorlar. Ülkelerine gidince ne anlatıyorlar acaba? Sorumlusu kim?
-Hastalar yaşlılar engelliler ilçenin bir yanından diğerine geçemiyor sorumlusu kim? DEMİRYOLLARI İNSANLARIN YAŞAM ALANINI ENGELLEME YETKİSİNE SAHİP DEĞİLDİR.
-Ayrıca yıllardır bitirilemeyen kısa bir tren yolu var. Şimdiye kadar defalarca bitirilirdi. Bunun hem ulaşım gelir kaybı hem de maddi olarak devlete zararı nedir?
İŞTE ÇÖZÜMÜ; DEVLET DEMİRYOLLARI YÖNETİMİNİN BAŞINA BU İŞİ ÇÖZECEK BAŞARILI BİR YÖNETİCİ GETİRECEKSİNİZ EDİRNEİSTANBUL HATTI KULLANIMA AÇILACAK(KISMEN DEĞİL) 2-3 KİLOMETRELİK TREN YOLUNU YER ALTINDAN GEÇİRECEK MURATLI’DA YERELDE DE KAZANACAKSINIZ. BOĞAZIN ALTINDAN TÜNEL GEÇİRENLER DENİZİN ÜSTÜNDEN KIBRIS’A SU NAKLEDENLER BU KADAR BİR MESAFEYİ YER ALTINDAN GEÇİREMEZ Mİ? FIRSAT ELİNİZDE.