info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1452
Dolar Satış
:
32.2031
Euro Alış
:
34.8089
Euro Satış
:
34.8717
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Aşağısevindikli Sera Projesi Yılan Hikayesine Döndü

Sebebi Ak Parti, CHP İnatlaşması mı?

Geçtiğimiz yıl, Muratlı eski Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, birçok projeyi başlatmış, ani tayini nedeniyle bu projeler öylece kalmıştı. Muratlı, Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir durumla karşı karşıya kalmış, maalesef o günden bu güne kadar bir idari amir boşluğu yaşanmıştı. Bunun nedeni de, Şu anda görevde görünen ve bir türlü Muratlı’da görev yapmak istemediği için sürekli güneydoğu görevine geçici olarak gönüllü giden Kaymakam Erkan Çapar’dı. Şu anda da bir kaymakam eksikliği hissedilmektedir. Hersanlıoğlu döneminde başlatılan en önemli projelerden biri de, Aşağısevindikli köyüne yapılması planlanan ilk etapta 20 sera kurulma projesiydi. Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu, İlçe tarım müdürlüğü ve Aşağısevindikli’den Kooperatif başkanı İsmail Güden ile başlatılan bu proje, Büyükşehir belediyesinde yetkili veya muhatap bulunamadığı için yılan hikâyesine döndü. 

İsmail Güden’i buldum, konuştum ve akıl almayacak bir açıklamayla karşılaştım. Sayın Güden yaptığı açıklamada, “Kaymakamımız ve ilçe tarım müdürümüzün desteğiyle bir sera projesi hazırladık. Bu projeyi Büyükşehirin Tarım ve köy hizmetleri birimine sunduk. Uzun bir süre geçmesine rağmen, bir cevap çıkmadığını görünce, gidip proje dosyasını sorduk. Bize dosyanın kayıp olduğu söylendi. Tekrara bir dosya hazırladık, o da kaybolmuş. Ardından bize, kendilerinin proje dosyası hazırlayıp gerekli çalışmanın başlatılacağını söylediler. Kısaca, bizi oyalıyor ve projeyi rafa kaldırıyorlar. Madem çiftçiyi düşünüyorsunuz, neden projelerimizi çöpe atıyorsunuz? O kadar ay geçti, neden bir adım atılmadı?” demektedir. Bu konuda hoş olmayan senaryolar konuşulmaktadır. 

Ben bu tür bir düşünceye inanmak istemiyorum ama aldığımız duyumlara göre, Aşağısevindikli kooperatif başkanı Sayın İsmail Güden’in Muratlı Ak Parti yöneticisi olması nedeniyle, bu işin sürüncemede bırakıldığı söyleniyor. Umarım bu senaryo doğru değildir. Sayın Kadir Albayrak’ın bu konuyu araştırıp, proje dosyalarının nasıl koskoca büyükşehir belediyesinde kaybolduğunu çözerek bu iddianın çürütülmesini bekliyorum.