info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1556
Dolar Satış
:
32.2135
Euro Alış
:
34.9438
Euro Satış
:
35.0067
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Fen İşleri Daire Başkanına Soruyorum;

Ne Söz verdiniz, Ne Yaptınız

Açıkça söylemek gerekirse, Tekirdağ Büyükşehir Fen işleri daire başkanı Sayın Metin Pakdil’den çok umutluydum ve başarılı işler bekliyordum. 

Makamında kendisini ziyaret ettiğimde, konuşmalarıyla umut vaat etmişti. Peki, biz kendisiyle ne mi konuştuk? 

1-Acil olarak Şarköy Beyoğlu Mahallesi mesire alanını yapacaktı. Yaptı mı? Hayır. Oysa fazla büyük bir yol değildi. Dozerle bir bıçak çekti, ıhlamur şenliği yapıldı, Kadir başkan mükemmel bir yol sözü verdi, öylece kaldı. Muratlı’nın ana caddesinde,Sayın Oktay Çolpan’ın yapmış olduğu zift kaplamasının gerek sağlık gerekse dayanıklılık açısından uygun olmadığını,sadece fen işlerine fuzuli masrafa neden olacağını,buraya ya beton ya da kilit taşı olması gerektiğini söyledim. “Haklısın, düzeltilmesi lazım” dedi, düzeltti mi? Hayır.(PARDON, KALDIRIMLA DÜZ SEVİYEDE OLDU) Daha beterini yaptı. Şehrin göbeğinde, gıda işyerlerinin olduğu yerde, insanları nefes alamaz hale getirdi. Üste dolgu yöntemiyle asfaltı yükselterek olası yağmurda kaldırımı su basmasına neden olacak hale getirdi. Daha da korkunç olanı ne yaptı biliyor musunuz? 
-AĞAÇLARIN DİBİNE ZİFT DÖKTÜ, ÖLÜMÜNE NEDEN OLACAK. -BİLGE PASAJI KARŞISINDAKİ BÖLÜMDE, PTT’NİN RÖGAR KAPAĞI ZİFT ASFALTLA TAMAMEN KAPATILDI. BÜYÜK BAŞARIDIR. 

2-Yukarısevindikli-Vakıflar yolunu karayolları standardında yapacaktı. Yaptı mı? Hayır. İhale yapılmış, itiraz süresi bitmiş, proje hazır, bırakın karayolları standardında yapmayı, servis araçları ve toplu taşıma araçlarının geçişini, eşek veya katır geçse mevcut yoldaki çukur ve bozukluktan ayağını kırar. Dolgusunu da zaten Sayın Ahmet Poyraz’la konuşmam neticesinde yaptılar. Her türlü yasal prosedürü bitmiş yolu yapmak için kar yağmasını mı bekliyorsunuz sayın başkan? 

3-Yeşilsırt Mahallesi yolu için büyük mücadeleler verdim ve bazı CHP’Lİ KİŞİLERİN KİŞİSEL İLİŞKİLERİNE UYGUN GELMEDİĞİ İÇİN İSTENMEYEN ADAM OLDUM. Aynı şekilde Aydınköy yolu için de bu sözde hizmet sevdalısı kişilerle karşı karşıya geldim ve bu yolun yapılacağını söylemiştiniz. Yapıldı mı? Hayır. 

4-Müsellim-Balabanlı yolunun çok tehlikeli olduğunu ve bir an önce yapılması gerektiğini söyledim ve yapılacağını söylediniz. Yapıldı mı? Hayır. 

5-Bir ilçenin köy yollarının bitirilip,diğer ilçe yollarına başlanarak,görev süreniz boyunca periyodik olarak tüm ilçeleri bitirmeniz gerektiğini,böylece tekrar aynı ilçeye dönmek gerekmeyeceğini söyledim ve haklı olduğumu söylediniz. Yaptınız mı? Hayır. 

KISACA, GÖREVE GELDİĞİNİZDEN BU GÜNE, MURATLI İÇİN HİÇ BİR ŞEY YAPMADINIZ. ÖNÜMÜZ KIŞ, SİZ NE ZAMAN ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN? OLMADI, YANLIŞ YAPTINIZ. BENİM GÜVENİMİ BOŞA ÇIKARDINIZ. 
Oysa sizden çok umutluydum. En azından, her türlü prosedürü tamamlanmış Yukarısevindikli-Vakıflar karayolunu neden yapmadığınızı yazılı bildirecek kadar cesur olun. 
HİZMET EDENİN YANINDA, HİZMET ETMEYENİN BABAM DAHİ OLSA KARŞISINDAYIM. ŞİMDİ HİZMET ZAMANIDIR. HA SAHİ NE ZAMAN MURATLI’DA HİZMETİNİZİ GÖRECEĞİZ? 
KÜLTÜR DAİRE BAŞKANI BİLE FEN İŞLERİNDEN DAHA ÇOK BU YOL İÇİN ÇABA SARF EDİYORSA, VAY HALİMİZE.