info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1556
Dolar Satış
:
32.2135
Euro Alış
:
34.9438
Euro Satış
:
35.0067
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Fetö`cüler Tarafından Yaşar İşkar`a Açılan Davalar Ne Olacak

15 Temmuzdan itibaren, ülkemde radikal bir değişim ve Türkiye çapında bir temizlik yaşanıyor.

Başlangıcı Demirel dönemine kadar uzanan, Özal zamanında zirve yapan bu yapılanmanın temizlenmesi uzun yıllar sürecek gibi görünüyor. 

Trakya Demokrat gazetesi İmtiyaz Sahibi Yaşar İşkar, bu konularda haklı çıkmasıyla artık bir fenomen oldu. Zamanında Tekirdağ Belediyesi ihaleleriyle ilgili yolsuzluk iddiasıyla yaklaşık dört ay gün gün manşet üstü cevap isteyen, Tekirdağ Belediyesi`nce bir cevap verilmeyince, “hırsızlar hesap veremez” diye yazdığı için, “hırsız” kelimesinden dolayı dava edilmişti. (bu tür üslupları ben sevmiyorum

Fakat akabinde gerçekleştirilen emniyet operasyonu sonrasında, Tekirdağ belediyesinde tutuklamalar olmuştu. 15 Temmuz öncesi, aynı zamanda hemşerisi olan Fethullah Gülen hakkında aylarca manşetten eleştiriler yapmış hatta özel hayatı ile ilgili hayli çarpıcı iddialarda bulunmuş, bu manşet haberleri hakkında Fethullah Gülen’e ve özel hayatı ile ilgili yazdıklarına istinaden hakkında Fethullah Gülen’in avukatları tarafından 34 dava açılmış, bu yapılanmanın CHP içinde de olduğunu söyleyerek bir CHP milletvekilinin adını alenen yazmış, avukat olan bu milletvekili tarafından hakaretten iki tane dava açılmıştı. 

Yerel gazete olduğu ve ulusal haber sınırı bulunduğu için Yaşar İşkar’a baskılar yapılmış, resmi ilan hakkı prosedürlere uymadığı gerekçe gösterilerek iptal edilmişti. 

- Yaşar İşkar’ın belediye iddiası operasyon neticesinde tescil edildi.  
- Yaşar İşkar’ın Fethullah gülen hakkındaki iddiaları tescil edildi. 
- Yaşar İşkar’ın o CHP’Lİ milletvekili hakkındaki iddiaları henüz kanıtlanmadı. Şimdi, Yaşar İşkar’a Fethullah Gülen tarafından açılan 34 dava ne olacak?

Yaşar İşkar’ın yap-boz olayına dönen, bir verilip bir kesilen resmi ilan hakkı ne olacak. Yaşar İşkar soruyor; “Ben, Ak Parti hükümetinin uyguladığı politikayı beğenen ve destekleyen bir gazete sahibiyim. Ben yerel gazete olmama rağmen, hükümetin icraatlarını manşetine taşıyan ve halkı bilgilendiren bir gazete sahibiyim. Trakya’da Ak Parti hükümetinin yayın organı gibi çalışan tek gazete sahibiyim. 

Buna rağmen, kendi imkânlarımla gazetemi ayakta tutmaya çalıştım. Fetöcü yapılanmaya karşı yürüttüğüm haber kampanyasından sonra, resmi ilanım gerçek dışı iddialarla kesildi. Mücadeleme devam ettim ve tekrar resmi ilan almaya başlamışken, tekrar kestiler. Fetö yapılanmasına karşı operasyon gerçekleştiren hükümetimizin yanında oldum. Gazetemin adeta kapanması için zemin oluşturulmasında, FETÖ’cuların etkisi olup olmadığını bilmiyorum. 

Fakat bu konuda gerek yerel Ak Parti yönetiminden gerekse Ak Parti Tekirdağ milletvekillerinden ne bir ziyaret ne de bir destek gelmedi. Trakya’nın tek Ak Parti yayın organı gibi yayın yapan gazeteme partililerin bu duyarsızlığı beni üzüyor. Bu durumum ne olacak?” demektedir. 
Bu konu Yaşar İşkar tarafından bir bakış açısıdır. Benim öğrenmek istediğim, her ne kadar Yaşar Ağabeye üslubu konusunda uyarıda bulunsam ve bazen ters düşsek de, kendisine muhalif kişilere, özellikle Yaşar İşkar’a Fethullah Gülen tarafından açılan davalar düşecek mi?

Sonucunu sabırsızlıkla bekliyoruz.