info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.0737
Dolar Satış
:
31.1297
Euro Alış
:
33.7284
Euro Satış
:
33.7892
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

İstisna İnsanlar ve Bunlara At Gözlüğü İle Bakanlar

Her insanoğlunun kendi kendini yüce gördüğü anlar olur.

Ondan insanlar farklı yapı ve yaradılışa sahiptir. Düşünceleri farklı, yaşam biçimleri farklıdır. Fakat toplumda istisna olan insanlar, okutmakla, öğretmekle yetişmezler. Bu tür insanların yapısında, gerek genetik gerekse doğuştan yetenekler mevcut olur. Dönem dönem bazı insanlar vardır ki, istisna özelliklere sahip kişiler eğitici, öğretici, lider vasıfları taşırlar. Fakat bu güzelliklere ve yeteneğe sahip insanlar, ebediyete intikal ederken, o saatten sonra anlaşılsalar dahi bir şey ifade etmez. 

Onun için, insanları eleştirmek, hakaret etmek, yargısız infaz yapmak, at gözlükleriyle tek bir açıdan bakmak, kolay olabilir ama aslında onları anlamak da zor değildir. Her insan bir şeyler üretiyor veya üretmek için düşünüyorsa, bu insan üretkenliğini muhakkak dışa vurur. Ne yazıktır ki, insanlar tek bir yönden bakıp, bu yönde eğitim almadıkları için, istisna insanların değerini anlamaktan acizler. 

Aslında ön yargılı oldukları bu insanlar, çok gururlu, inançlı, çizgisini asla değiştirmeyen, ideolojilerine bağlı kişilerdir. Bunu idrak edenler ve bu kişilere geniş açıdan bakanlar, hayatı ve insanları anlayan modern ve çağdaş kişilerdir. Bizler de, tepki alsak da, halkın sorunlarının ve sıkıntılarının çözüme ulaşması için, yasaları, kural ve kaideleri hiçe sayanları köşemize veya manşetimize taşımakla mükellefiz. 

Birkaç kendini bilmeyen, at gözlüğü ile önyargılı davranan insanlara karşı, ideolojimizden ödün vermeden mücadele etmeye devam edeceğiz. Belki kendimizi fazla önemsediğimiz ve büyüklük gibi hatalı kibirlere kapılmış olabiliriz ama bu yanlıştan dönmesini de biliriz. İstisna olmaya devam edeceğiz. 

HER ŞEYE RAĞMEN...