info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.1597
Dolar Satış
:
31.2159
Euro Alış
:
33.7686
Euro Satış
:
33.8294
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Kadir Albayrak, Hesap Ver...!

Kadir Albayrak, Hesap Ver...!

-ŞİMDİYE KADAR BİZİM VERGİLERİMİZLE, TESKİ SU PARALARIMIZLA CEBİMİZDEN ALDIĞIN PARALARLA REKLAMIN İÇİN AFİŞLERE KAÇ PARA HARCADIN?  

-DİNİMİZDE İBADETİN GİZLİSİ MAKBULDÜR. CAMİ CAMİ GEZEREK (AK PARTİ) OYLARINA GÖZ DİKMEK İÇİN, ŞİMDİYE KADAR ALTINDAKİ JİP İÇİN KAÇ YÜZBİN LİRA BENZİN HARCADIN? 
AMA ŞUNU BİL,HALK ARTIK BUNU YEMİYOR.
ÇÜNKÜ HALKIM ALDIĞIN SU PARALARINDAN SENİN BENZİNİNİ VE AFİŞ PARANI ÖDEMEK İÇİN AÇ KALDI.  

-VATANDAŞ ÖZELLİKLE ŞUNU SORUYOR; “ESNAFA, VATANDAŞA, “PARA YOK” DİYE TAKVİM BASTIRMAYAN ALBAYRAK, KURUMLARINA YÜZBİNLERCE LİRAYA BOY BOY RESİMLERİNİN KAPAĞINI VE İÇİNİ SÜSLEDİĞİ DERGİLER DAĞITMAKLA KALMADI, BİR DE UTANMADAN ARTIK BU DERGİLERİ BELEDİYE OTOBÜSLERİNE DE KOYMAYA BAŞLADI”DİYOR. BU DERGİLERE KAÇ YÜZBİN LİRA HARCADIN? 

-DERNEKLERİN AÇILIŞINA GİTMEYEN, BU DERNEKLERE HEP ZORLUK ÇIKARAN SAYIN KADİR (DEDE) KAFE VE LOKANTA AÇILIŞLARINI KAÇIRMIYORSUN. 
BUNA DA TAMAM. HER YAPTIĞIN İŞİN AÇILIŞINI YAPARKEN, YÜZLERCE BELEDİYE KURUM ÇALIŞANINI BU AÇILIŞLARA SÜRÜKLÜYOR, SAYISIZ REKLAM AFİŞİNİ TÜM İLÇELERE DEVASA RESMİNLE ASIP REKLAM YAPIYORSUN.
BU AÇILIŞLARIN MALİYETİ NE KADAR? 

-MESİRE YERİ AÇTIM DİYORSUN, MESİRE YERİNE HİÇ BİR ŞEY YAPMADIĞIN GİBİ, BUNLARI SEN YAPMIŞ GİBİ HAVA ATIYORSUN. MURATLI İNANLI ÇEŞMESİNDEN 5 BİN LİRA İHALE BEDELİNDEN 60 BİN LİRA ALINIP,55 BİN LİRA HAVA PARASI NEREYE GİDİYOR? 
RUHSAT İÇİN 100 BİN LİRA ALMAK NE DEMEK?

-İNANLI ÇEŞMESİNDE KAMELYALARI KURAN ALAN İŞLETMECİ, BARBEKÜLERİ YAPAN İŞLETMECİ, PARK YAPAN, YÜRÜME, KOŞU YOLU YAPAN İŞLETMECİ,1 MİLYON(ESKİ PARAYLA 1TRİLYON) HARCAMA YAPAN İŞLETMECİDİR. 
SEN HER İLÇEYE, “SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ MURATLI VE ULAŞ’A MESİRE YERİ YAPTIK” DİYE AFİŞ ASARKEN VE BU AFİŞLERE HİÇ UTANMADIN MI? 
BU AFİŞLERE KAÇ PARA HARCADIN? 
SÜLEYMANPAŞA’YA VEYA ÇORLU’YA AFİŞ ASMANIN MURATLI’YA NE FAYDASI VAR? 
YAZIK DEĞİL Mİ BU İSRAFA? 
ALLAH KORKUSU DA MI YOK? 

-DAHA ÖNCE YAZDIĞIM GAZETEMİN SAHİBİYLE KAPALI KAPILAR ARDINDA NE KARŞILIĞINDA GÖRÜŞME YAPIP HAKKINDA YAZDIKLARIMA SANSÜR UYGULATTIN? 
NEYİN KARŞILIĞINDA OLDU BU GÖRÜŞME? 

-ÖNCEKİ GAZETEMİN SAHİBİ, SENİN ONUNLA GÖRÜŞTÜĞÜNDE ESKİ ARKADAŞ OLDUĞUNUZU, HAKKINDA ÇOK SERT YAZDIĞIMI SÖYLEDİĞİNİ ANLATTI. BEN DE, “BEN SERT YAZIYOR OLABİLİRİM AMA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KANUNU İYİ BİLİRİM. HAKARET YOK,TEHDİT YOK,KÜFÜR YOK.ÇIKAR,HESAPLAŞIRIZ.BELGE VAR,HUKUK VAR” DEDİĞİMDE BU KEZ, “GAZETENİN MALİ DURUMU BELLİ,GAZETE OLARAK ÇOK ZOR DURUMDAYIZ” DEDİ. BEN DE SANSÜRÜ KABUL ETMEYİP AYRILDIĞIMI SÖYLEDİM. ŞİMDİ SÜREKLİ GAZETEDE İLANIN ÇIKIYOR.NEYİN ANLAŞMASINI YAPTINIZ? 

-BASINI SUSTURACAĞINI MI SANDIN? SAYENDE DAHA DA GÜÇLENDİM. ŞİMDİ DAHA ÖNCELERİ DEFALARCA YAZDIĞIM GİBİ, İSTEDİĞİN GAZETE VE TELEVİZYONDA SENİNLE “HODRİ MEYDAN” DİYORUM. BENİM HER ŞEYİM KANUN ÇERÇEVESİNDE VE VEREMEYECEĞİM HESABIM YOK. SEN HALKIN HUZURUNDA SORACAĞIM ŞEYLERİN HESABINI VEREBİLECEK MİSİN? (DAHA DAİRE BAŞKANLARININ SÖYLEDİKLERİ VE YAZDIKLARI DA HALEN ŞAHİTLİ, KAYITLI) DÜNE KADAR, “SEN MÜKEMMEL BİR KÖŞE YAZARISIN, MÜKEMMEL BİR GAZETECİSİN, ÇOK ÖNEMLİ KONULARI GÜNDEME GETİRİYOR, ÇÖZÜM ÜRETİYORSUN, MURAT ÜRTEKİN BENDEN RANDEVU ALMAZ, AÇAR KAPIYI GİRER, KAPIM SONUNA KADAR AÇIK” DERKEN, ŞİMDİ NE DEĞİŞTİ? 
SANA BİAT MI ETMEMİ BEKLİYORDUN? 
UNUTMA, O KOLTUKTA OTURMANDA EN BÜYÜK PAY BENİMDİR VE BEN ÇOK PİŞMANIM. TEKİRDAĞ HALKINA MAHÇUBUM. 
YANLIŞ YAPMIŞIM. BELKİ BENİMLİ BUNLARI BENİMLE KONUŞMAKTAN KAÇABİLİRSİN AMA HALKTAN, HUKUKTAN VE VİCDANINDAN KAÇAMAZSIN. 
ER GEÇ HESAP VERECEKSİN. 

SAYIN ALBAYRAK; HALKIN HUZURUNDA HESAPLAŞMAYA VAR MISIN? 
HODRİ MEYDAN…….