info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Kadir Başkana Sesleniyorum

Siz Hizmet Yapıyorsunuz, Daire Başkanınız Ne Yapıyor?

Göreve gelmeden önce de göreve geldikten sonra da Kadir ağabeyi destekleyen tek kişi olarak, (partilileri bile adaylığı belli olana kadar desteklemedi) en çok eleştiri hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. 

Çünkü “Murat, her zaman desteklediğin kişi bu mu?” demelerini istemiyorum. 

Bu konuda bazen ben de tereddüde kapılıyorum. Sayın başkan, size gerek köşe yazısı olarak gerekse bizzat sohbetimizde sahil dörtler kavşağında adeta ikinci bir terminal gibi işleyen bir usulsüzlüğü iletmiş ve bunun sorumlusunun Ulaşım daire başkanınız olduğunu söylemiştim. Bu başkan, görevi kötüye kullandı, suç işledi. Ben dörtler kavşağını yazdım, başkanınız Muratlı-Tekirdağ minibüs şoförlerine otobüs seferlerini anlattı ve toplantıda, “gazeteci Murat bu konu için bastırıyor, sizin ekmeğinizle oynuyor” dedi. Bu suçtur, kişileri hedef göstererek bulunduğu makamı küçük düşürüyor. Muratlı-Tekirdağ minibüs kooperatif başkanı şahittir. Siz Muratlı ve Çorlu hattına otobüs koyuyorsunuz. Mücavir alan kanununda bu kaçınılmazdır ama bu hatta kimlerin çalışacağı, kimlerin istihdam edileceği, kimlere servis edileceği çok önemlidir. 

Rant kapısı olup olmayacağını iyi takip etmelisiniz. 

Gelelim Çorlu’ya; Çorlu’daki toplu taşıma rezaleti Türkiye’nin hiçbir yerinde yoktur. 

DIŞARIDAN GELEN BİR ÖĞRENCİ, BELGESİ OLSA DAHİ, ÇORLU’DA İKAMET ETMEDİĞİ İÇİN ÖĞRENCİ İNDİRİMİNDEN FAYDALANAMIYOR. 
İNDİ-BİNDİ İÇİN İKİ BASIMLIK KARTA, ÖĞRENCİ DAHİ 5 LİRA ÖDÜYOR. 
BU SKANDALDIR. 

İSTANBUL’DA BİR ÖĞRENCİ,2.25 KURUŞA ESENLER’DEN MALTEPE’YE GİDİYOR. BU MESAFE İSTANBUL-TEKİRDAĞ KADARDIR. 

Vatandaş otobüste para ödeyemiyor. Çorlu’ya gelen bir turist, indi-bindi olarak iki basımlık karta 5 lira ödüyor. Bu nasıl sosyal demokrat anlayıştır. Siz hükümeti eleştiriyorsunuz, halkın partisi olduğunuzu söylüyorsunuz, Ak Partili İstanbul Büyükşehir belediyesi toplu taşıma hizmetinde vatandaşı ve öğrenciyi düşünürken, siz fahiş fiyat uyguluyorsunuz. 

Bu mu sosyal demokratlık? 

Size gerek yazdım gerekse söyledim, Çorlu toplu taşıma hizmetinde halkın ulaşımda ücret ödeme sorununu çözemediniz. siz belki söylediniz ama, ulaşım daire başkanınız basını hedef göstermekten, sizi dinlemeye gerek görmedi. 

- Bir konu da, Sizin CHP’Lİ Çorlu belediye başkanınız, Ak Partili DMO’DAN (Devlet Malzeme Ofisi) otobüsleri alacak, halka yolculukta madden zorluk çıkaracaklar. Bu mu Sosyal Demokratlık? 
- Bir diğer konu da, tam ÜCRETİ aklımda kalmadı ama yine DMO’DAN mazotu bir veya iki liraya alacaksınız, minibüsleri hatlarından edeceksiniz,(Çorlu’da minibüslerin otogar dışında şehir içinde dolaşması yasaklanmıştı. Sağlık mahallesinden otogardan öteye, heykele gidemiyorsunuz) halka hizmet kolaylığı sunmayacaksınız. 

Böyle bir sosyal demokratlık yok. Sayın Kadir ağabey; madem bir otobüs filosu kuruyorsunuz, madem minibüslere şehre girişleri yasaklıyorsunuz, bu işi doğru yapın. Gidin İstanbul’da bu işi yerinde inceleyin, otobüsçülükte hizmet nasıl olur görün. Ya da sosyal demokrat belediye olarak, İzmir’i inceleyin. İzmir’de otobüse binen bir kişi, oradan metroya da geçiyor ve ödediği para 2.25 kuruş ve 10-20-30 hatta Tekirdağ-İstanbul arası gibi 100 kilometreye kadar tüm İzmir’i baştanbaşa geçiyor. Sizin idarecileriniz, sosyal demokratlığın hep vatandaşa kazık kısmını alıyor. Eskişehir belediye başkanı da sosyal demokrat, suyu bir lira yaptı diye mahkemelik oluyor, siz suya ne varsa ekleyip,10 liralık tüketime 50 lira alıyorsunuz. 

İzmir de Sosyal demokrat. Vatandaş, metrodan otobüse, tek biletle ve ucuz bir bedelle onlarca kilometre gidiyor, Çorlu’da vatandaş 2-3 kilometrelik yere gidiş-geliş 5 lira ödüyor. 

VAY BE.. TEKİRDAĞ TAM SOSYAL DEMOKRATMIŞ. 

Kadir başkanım size soruyorum; Gazeteciyi hedef göstermekten başka bir hizmeti olmayan bu başkanı mı, halkın sesi olan basını mı dinleyeceksiniz. 
Seçimler yaklaşıyor. 
Gazeteciyi dinlemek yerine, onu hedef gösteren başkan mı, yoksa sizin Tekirdağ’a hizmet edeceğinizi düşündüğü için size yol gösteren basın mı meydanlarda yanınızda olacak? 

TERCİH SİZİN. 
BİZ HALKIN TEMSİLCİSİYİZ.
İŞİNİ YAPMAYAN DAİRE BAŞKANLARIYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİN. 

GÜN OLA HARMAN OLA…