info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Sayın Faik Öztrak Ne İş Yapar

Önümüzde 7 Haziran genel seçimleri var.Peki bu seçimlerin süreci nasıl işliyor?
1-Mustafa Yel;Ak Parti 1.sıra milletvekili adayı.Kesin milletvekili olacak.
2-Faik Öztrak;CHP 1.sıra milletvekili adayı.Kesin milletvekili olacak.
3-Bülent Belen;MHP 1.sıra milletvekili adayı.Kesin milletvekili olacak.
Musatafa Yel ilçe ilçe dolaşıyor partisine destek istiyor.2.sıra adayının da milletvekili olması kuvvetle muhtemel.O da sürekli bir çalışma programı içinde.Diğerlerinin kazanması neredeyse imkansız ama yine de çalışma programı içindeler.2. sıra adayının kazanması da Mustafa Yel sayesinde olacaktır.
Bülent Belen geçmiş yılların aksine Çorlu dışında da dolaşmaya başladı.Birinci sıra adayı olmasına rağmen 3.sıra adayı gibi çalışıyor.Hakan Özgül bende milletvekili profili izlenimi uyandırmadı ama Ak Partide son dönemde bir değişiklik olursa seçilme şansı var.Aslında MHP’DE 1. Sıra Kamil Günay’ın olsa 2 milletvekili çantada keklikti.Buna rağmen 6 milletvekili de kazanacakmış gibi çalışıyor.Bunda Saral Sarıalioğlu’nun aday tanıtım gecesndeki konuşmasının etkisi büyük.
 
GELELİM CHP’YE
Faik Öztrak 1. Sıra adayı.Yine mecburen milletin vekili olarak Tekirdağ’ı temsil edecek.Peki Sayın Öztrak bir milletvekili adayı gibi çalışıyor mu? HAYIR.Adaylığı risk altındayken Muratlı’ya 3-4 defa gelen Öztrak’ı ara ki bulasın.Garantileyince milletin temsilcisi olduğunu anında unuttu.Aday çalışma programında sadece adı geçiyor.Çalışma sıfır.Çünkü Tekirdağ halkının vekili asla olmadı. Peki Sayın Öztrak ne yapar? Her genel başkanın her zaman yanındadır.Kadir Albayrak’ın kongre konuşmasını unutmadık .Tekirdağ halkının sorunları umurunda değildir.Bol bol rakam okur ki onu MHP milletvekili Sayın Belen de yapıyor.Ama bu ekonomi konuşmaları hem Tekirdağ halkını hem de biz basın mensuplarını sıkıyor.Ayrıca başka ekonomist  yok mu koca CHP’DE? En güzel yaptığı şey kendi grubunu oluşturup belediye başkanına ilçe  başkanına talimatlar vermek ilçe başkanına baskı yapıp gazetecilerin üzerine salmak basın özgürlüğünü savunan genel başkanının sözlerini boşa çıkarmaktır.(baskı yaptığını bizzat ilçe başkanı şahsıma söylemiştir.)
Her zaman kendisine “gelin röportaj yapalım bunların gerçek olmadığını söyleyin”dediğimde buna bir cevap almak yerine onun yerine başkaları beni arayıp baskı oluşturmaya çalışmıştırPeki DİĞER CHP’Lİ ADAYLAR NE YAPIYOR?
2.SIRA ADAYI CANDAN YÜCEER; (Aslında bana göre 1.sıra adayıdır) Gece gündüz demeden Tekirdağ ve köylerini hatta Türkiye’yi dolaşıp partisi için çalışmaktan sesi kısıldı.Ama sayın Öztrak arafından istenmeyen aday olduğunu herkes biliyor.
3.SIRA ADAYI EMRE KÖPRÜLÜ;Hjalkın arasında televizyonlarda partisini anlatıyor.
4.SIRA ADAYI İLHAMİ ÖZCAN AYGÜN;Faik Öztrak’ın gelmeye tenezzül etmediği Muratlı’ya defalarca geldi (Sayın Emre Köprülü gibi) Halk ve partililerle konuştu. (milletvekilliğinin zor olma ihtimali olmasına karşın)
5.SIRA ADAYI ARZU MANDALI SUCU;İlk başlarda babasının adı sayesinde milletvekili yolu açılmaya çalışılmış biri olarak görmüştüm.Ama görüyorum ki gerçekten çalışkan azimli pazarda kendinden büyüklerinin elini öpen saygılı biri.Canla başla çalışıyor(seçilemeyeceğini bile bile)
6.SIRA ADAYI ŞERAFETDİN TERZİ;Milletvekili olmayı en çok hak edenlerden birisidir.Maalesef  birilerinin öne geçmesi için kurban edilmiş değerli bir insan.Kazanması mucizelere kalmış olsa da yılmadan yorulmadan para ve emek harcayarak partisi için çalışıyor.
İşte böyle sevgili okuyucular;Sayın Faik Öztrak Tekirdağ için hiç bir şey yapmadığı gibi basına da baskı yapmaya çalışıyor.
 
SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA SESLENİYORUM;
BASINA ÖZGÜRLÜK KONUSUNDA SAMİMİYSENİZ ÖNCE GENEL BAŞKAN YARDIMCINIZ BU KONUDA ADİL OLSUN.
Hep söyledim yine söylüyorum;Sayın Faik Öztrak başkaları vasıtasıyla değil gelin yüz yüze röportaj yapalım.Sorularıma açıkça cevap verin en büyük destekçiniz olacağıma söz veriyorum.BUYRUN RÖPORTAJA (TABİ TEKİRDAĞ’A YOLUNUZ DÜŞERSE)
 
CHP Tekirdağ’da 3 milletvekili çıkaracak.4. de olabilir ama bunun başarısı tabanı kadınları ve bir kişi hariç adayların çalışmasıdır.