info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Sayın Kadir Albayrak, Sayın Ahmet Poyraz; Kültür Gezileri CHPliler İçin mi Düzenleniyor ?

Muratlı CHP Teşkilatı Yine Sınıfta Kaldı

Ben hala bu mantaliteyi bir türlü çözemedim. Sultanköy mahalle olmadan önce, buranın belediye başkanı Ersin Çolpan, partili partisiz ayırım gözetmeksizin tüm kapaklı belde halkını sadece Çanakkale değil, Bursa, Nevşehir, Ankara, İstanbul, Edirne ve daha birçok yere kültür gezilerine götürüyordu. 

Oysa Tekirdağ Büyükşehir’in kültür gezileri, sessiz sedasız, parti il ve ilçe teşkilatları içinde, burjuvazi kesim gözetilerek yapılıyor. Bu uygulama, geçen yıl Muratlı’da delinmiş, gerçekten halktan olan kişilere anons ve kayıt sistemiyle Kadın kolları başkanının bizzat Kadir Albayrak’la iletişimi sonucunda gerçekleşmişti. 

Fakat görüyoruz ki, kadın kolları başkanının değişimiyle, bu durum yine değişti ve Muratlı’dan seçmece liste yapıldı. Demek ki, CHP’DE BURJUVAZİ DEVAM EDİYOR. Eskiden bir organizasyon olduğunda, belediye araç hazırlatır, anons yapar ve halk katılırdı. CHP’DE ve belediyede yönetim değişince, bu uygulama da ortadan kaldırıldı. 

Şimdi görüyorum ki, belediye başkanı, başkan yardımcısı, meclis üyeleri, ilçe ve kadın kolları başkanı,(İLÇE BAŞKANININ ARABASIYLA),YİYECEKLERİNİ DE YANLARINA ALARAK, HALKTAN KOPARAK GİDİYORLAR. (İLÇE BAŞKANININ MİNİBÜSÜYLE) ÜSTELİK DE BASINDAN KÖŞE BUCAK KAÇARAK. BİR KORKU VE RAHATSIZLIKLARI MI VAR? HANİ ÇEVRECİYDİ BUNLAR? NEREDE TERMİK SANTRALE GİDECEK HALK? MURATLI HALKI BUNUN CEVABINI ZAMANI GELİNCE VERECEK. ÜÇ YIL KALDI, BEKLEYİN. Sayın Kadir ağabey; Siz seçilmeden önceki benimle yaptığınız röportajda, “ben CHP’NİN DEĞİL, TEKİRDAĞ HALKININ BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM” DEMİŞTİNİZ. 

Öyle ise bu nasıl oluyor? Bu kültür gezileri listesini kim belirliyor? Muratlı’da zaten teşkilat kurulmuş. İlçe başkanı kadın kolları başkanı ve belediye başkan yardımcısı üçlüsü her şeye karar veriyor.(haa bir de her fotoğrafta yer almak için çaba gösteren bir de meclis üyemiz var) Vatandaş boşuna ümitlenmesin. Bunlar eşini dostunu yazdırdıktan sonra, vatandaşa yer kalmaz. 

Ben Çanakkale’ye birçok kez gittim. Her Türk vatandaşının oradaki ambiansı yaşamasını arzu ederim. Bu vatan sosyal medyada resim veya özlü sözler paylaşarak kazanılmadı. Bu geziler bizim vergilerimizden ödenen parayla yapılıyor.(bir de büyükşehir katı atık ve çevre temizlik vergisi adı altında aldığınız haksız bedel var bunu unutmuş değilim ve peşini bırakmayacağım. O meclis üyelerinden yeri gelince bunun hesabını her ortamda halkın içinde soracağım) Şimdi; bizim paramızla, sadece belediye ve parti mensuplarından seçilenler mi bu kültür gezilerine gidiyor, yoksa halk mı? Sakın bana halk demeyin, inanmam. Ben diğer yerleri bilmem. 

Muratlı listesini verin, halk mı değil mi öğrenelim. Bu iş öyle olmaz. Kültür gezileri programını ve katılım şeklini biz basın mensuplarına 15 gün veya bir hafta önceden verirsiniz, biz halka haber olarak sunarız, gerçekten halk bu kültür gezilerine gider. GERÇİ ONDA DA KAYIT VE LİSTE KONUSUNDA ÖNCEDEN AYARLAMALAR YAPILACAĞINDAN ŞÜPHEM YOKTUR. BU YÜZDEN GİDEN İSİM LİSTESİ ŞEFFAF OLARAK BASINA BİLDİRİLSİN. YOKSA KÜLTÜR GEZİLERİ DEĞİL, BELEDİYE PERSONELLERİ, PARTİ MENSUPLARI VE YANDAŞ GRUP GEZİLERİ DİYE BAŞLIK ATARIZ. SESSİZ SEDASIZ LİSTTE BELİRLEYİP GEZİ YAPMAK, BUNU DA YAPILDIKTAN SONRA BİLDİRMEK HİÇ ETİK DEĞİL HİİİÇ. 

Ben Büyükşehirde üç kişinin her zaman yanında ve destekçisi oldum. Çünkü sadece hizmet düşüncesinde olduklarını biliyorum. Kadir Albayrak, Ahmet Poyraz ve Tamer Dodurga. Sizlere iki de çok değerli ve başarılı genç eklendi. Varol Türel ve Ahmet Sarıkurt. Bu konuya gereken hassasiyeti göstereceğinizden şüphem yoktur. Başta halktan kopmuş Muratlı olmak üzere, parti teşkilatlarını bu tür gezilerden uzaklaştırmanız, belediyelerde de organizasyon yetkisinin büyükşehir bünyesinde yapılmasını sağlamanızdır. Muratlı ve Çorlu’da adını verdiğim Varol Türel ve Ahmet Sarıkurt belirleyici olsun. Parti ve belediye mensupları kültür gezilerinden uzak tutun. Kapaklı ve Bursa’yı örnek alın. 

Takdir sizin, yorum ve değerlendirme bizim. İyi yolculuklar.