info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Sayın Valim Muratlı`da Otorite Boşluğuna Kim Dur Diyecek

Tekirdağ, eski Vali Ali Yerlikaya, eski emniyet müdürü Ali Yılmaz, Muratlı eski kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu döneminde Tekirdağ ve Muratlı adeta altın çağını yaşadı.

Basın mensuplarıyla uyum içinde çalışan Valimiz ve emniyet müdürümüz sayesinde, il ve ilçelerde birçok başarılı işlere imza atıldı. Kamu hizmeti alanında başarı maksimuma çıkarken, başarısız kurum görevlilerine gerekli müdahale yapılıyor, basın mensuplarının yazdığı yazılara, yazılı cevap veriliyordu. 

Bu ekip gittikten sonra, maalesef Tekirdağ’da bir otorite boşluğu yaşanmıştı. Ali Yılmaz’ın yerine gelen emniyet müdürü, “ben basın mensuplarıyla asla görüşmem” diyerek, geldiği günden bu güne kadar yüzünü pek gören olmadı. Sayın Enver Salihoğlu da pek bir şey yapamadan ağır bir hastalık geçirdi ve gitti. 

MURATLI’DA KAYMAKAM MAHMUT HERSANLIOĞLU HATAY’A TAYİN OLUNCA, MURATLI’DA O GÜNDEN BU ZAMANA KADAR HALEN BİR ASİL KAYMAMAKAMIMIZ YOK. 

Şimdi yeni bir valimiz var ama Muratlı’da halen asil kaymakamımız yok. Sayın Mehmet Ceylan; Muratlı’da ciddi otorite boşluğu var. Şehrin merkezi adeta şehir otogarına dönmüş vaziyette. Fabrika servisi çekenler, tören alanı olan Atatürk heykelinin önünü işçi servis durağı yapmışlar. Başka bir ilin plakasını taşıyan bir kamyonet, Atatürk heykelinin önüne yanlamasına park ediyor. Bu kamyonetin içinde patlayıcı olsa, maazallah Muratlı’nın merkezi alev topuna döner. Sivil araçlar da cabası. 

Oysa önceki kaymakam Erkan Çapar, gelir gelmez terör riski nedeniyle kaymakamlık lojmanı önüne güvenlik kulübesi kurdurmuştu. Vatandaşın canı daha mı önemsiz. Belediye önündeki yaya geçidinde servis araçları işçi bekleme durağı yerine kullanarak yayaların geçiş haklarını ihlal ediyorlar. İlçeye acil mobese sistemi kurularak uyuşturucu ve şiddet olaylarının, trafik ihlallerinin önüne geçilmelidir. Muratlı kültür merkezinin parası başka yere kullanılacaktı, biz yazdık kültür merkezi yapıldı ama bir türlü açılamıyor. Bunun sebebi nedir. 

Süleymanpaşa’da Suriyeli ve roman vatandaşlar, adeta vatandaşı taciz eder vaziyette dileniyorlar. Bunlara müdahale edecek kimse yok mu? 

Üstelik okulda veya evde bakımda olması gereken minicik çocuklar da dilenme malzemesi olarak kullanılıyor. Bu çocukların sokakta perişan halde kullanılmaması için sorumsuz ebeveynlerden alınması ve sosyal hizmetler müdürlüğüne teslimi için bir çalışma yürütülmesi şart. 

Bir bakıyorsunuz, festival alanında askeri kimlik gösteren biri, vatandaşa kitap satmaya çalışıyor. 
Bir bakıyorsunuz, İLİMİZİN EN BÜYÜK AVM’LERİNDEN BİRİ OLAN TEKİRA’DA İKİ SOSYETİK GİYİMLİ BAYAN, AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLMİŞ ENGELLİ KİMLİĞİ İLE BİR BAŞKASI İÇİN ELLERİNDE YARA BANDI İLE BİR ONKOLOJİ HASTASI İÇİN PARA TOPLADIKLARINI SÖYLÜYOR. 

Süleymanpaşa-Muratlı-B.Karıştıran yolu sürekli ölüm ve maddi hasarlı kazalara sahne olduğu halde bu yol için karayolları bir çalışma yapmayıp, sürekli yama ve dolgu yaparak, devletimizi zarara uğratıyor. Çalışanlar sorumsuz. Geçen hafta yolun ortasına çakıl tümseği dökmüşler, benim de içinde bulunduğum yolcu minibüsü, şoförün son anda fark etmesi sayesinde ölümlü bir kaza riskini atlattı. 

Kısaca yeni Valimiz Sayın Mehmet Ceylan, Tekirdağ’da sorun çok, çözüm yok. 

Bunları zaman zaman gerek köşe yazımda gerekse haber olarak size sunacağız. Umarım eski Valimiz Sayın Ali Yerlikaya gibi bunlara çözüm üretilir ve bir açıklama yazılı olarak bize gönderilir. Biz de bu açıklamayı yayınlar, “kurumlarımız sorunlara hassasiyetle yaklaşıyor” diye yazarız. 

TEKİRDAĞ’A HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM. ALLAH GÖREVİNİZİ MUVAFFAK ETSİN.