info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.1201
Dolar Satış
:
31.1761
Euro Alış
:
33.6543
Euro Satış
:
33.7149
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Siyasi Partilere Bir Önerim Var

“ADAY BAŞVURU PARALARINI TEŞKİLATLARA VERİN”
Seçim startı verildi adaylar aday adayı olmak için minimum 2.500 maksimum 7.500 lira adaylık başvuru bedellerini genel merkezin hesabına yatırdılar.İyi güzel.
Ak  Parti’den 33 CHP’DEN 22 MHP’DE bu sayıya yakın aday başvurusu oldu.
Bu meblalar bizim için büyük paralar olabilir ama partiler için o kadar büyük sayılmazlar.
İşin seçim boyutuna gelelim;
Partilerin illeri beni ilgilendirmiyor ama (iller genel merkezden her zaman yüksek para alma şansına sahiptir) il başkanlıklarının ilçelere yeterli mali destekte bulunmadığı aşikar.Yeri geldiği zaman parti binasına çay-şeker alamadıkları elektrik su kira parasını denkleştiremedikleri çalışanlarının parasını ödeyemedikleri aşikardır.
Bu ilçe teşkilatlarının tüm gelirinin ilçe başkanı veya hali-vakti yerinde olan yönetim kurulu üyelerinin desteği seçim zamanı aday adayları veya adaylarının üç kuruş bağışı pek yapılmıyor ama kermes veya bağışlarla ayakta kaldığı düşünülürse partilerin hem parasız bıraktığı hem hizmet ve destek istediği göz önüne alınırsa bu biraz değil bayağı haksızlık olmuyor mu?
Partilerin genel merkezleri dev holding gibi çalışıp plazalarda keyif sürerken bu plazalardaki çalışanların maaşları eminim ki hatırı sayılır boyuttayken ilçe teşkilatlarına neden gereken desteği sağlamıyorlar?
Bu mu siyasi etik çalışma?
Genel merkezler seçim döneminde onlarca milyon lira desteği devletten alırken (eski para ile trilyon olduğunu düşünürsek ne kadar büyük mebla olduğunu varın siz hesaplayın)bu  paradan ancak il başkanlıkları faydalanabiliyor.İlçelere ise koca bir hiç kalıyor.
EN AZINDAN BU SEÇİM GENEL MERKEZ ADAY ADAYLARINDAN ALDIĞI KATILIM BEDELİNİ İLÇE TEŞKİLAT BAŞKANLIKLARINA VERSİN.İNANIN BİN LİRA BİLE İLÇE BAŞKANLIKLARI İÇİN ÖNEMLİDİR.En azından kiralarını bir ay savuştururlar.HEP BANA HEP BANA OLMAZ.DESTEK İSTİYORSANIZ İLÇE BAŞKANLIKLARINA “BU DA SANA” DEMELİSİNİZ.BİZDEN YAZMASI TAKDİR GENEL MERKEZLERİN. 
SONRA “BİZ NEDEN BAŞARILI OLAMADIK” DEMEK İÇİN GEÇ KALIRSINIZ.