info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Tekirdağ Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı Gözüm Üzerinizde

Sonunda bu da oldu.

Muratlı otogarı, direkten, bacadan elektrik de aldı. Büyükşehir ulaşım daire başkanımız çook çalışıyor çok. O kadar çalışıyor ki, hiçbir minibüs işsiz kalmasın diye, tüm minibüslere ücret karşılığında çalışma belgesi veriyor. 

Trafik felç olmuş, şoförler kural tanımıyormuş, hiç önemli değil. Ver parayı, al çalışma belgesini. 

EY DEĞERLİ ULAŞIM DAİRE BAŞKANI… 
Yorma kendini bu kadar. Maazalllah hasta olursun, sonra şoförler sensiz ne yapar. Sayın daire başkanım ben siz yorulmayın diye araştırıyorum. Malum üç ay yazdım ilgilenmediniz. Sayın Zeki Gürcün’den telefonunuzu alıp aradım, tenezzül edip açmadınız. Malum yoğunsunuz. Ama köşeme sizi misafir edince hemen aradınız. 

Ben de sizi köşemin müdavimi yapmaya karar verdim. Araçlardan çalışma belgesi parası almak sizi yoruyordur. Ama sizi yoracak daha önemli bir işi daha sizin başınıza sardılar. Siz merak etmeyin, ben bunların hepsini yakından takip ederim. 

Bunlar neler mi? 
- Malkara’ya o kadar mükemmel bir otogar yaparken, Neden Çorlu gibi bir metropolde içler acısı bir otogar olduğunu, Muratlı’da sadece kulübeleri boyayıp bacadan elektrik kablosu hizmet yapma aşkınızı haber olarak halkıma duyururum. 
- (J) plakalara ücret mukabilinde fabrika servisi çekme izni vermenizin ardında, bu işi yapan partililerinizin olup olmadığını araştırırım. (direk o nedenden olduğunu belgelersem amma sansasyonel bir haber olur ama değil mi değerli başkanım. Hiç bir şey sonsuza kadar gizli kalmaz nasılsa) 
- Çorlu’da toplu taşıma araçlarında para ödeyememe, satış noktasından yüklü kart alma uygulamasında birileri kazanç sağlıyor mu, bu uygulamada dışarıdan gelen misafirlerin mağdur olduğunu kimsenin neden umursamadığını araştırırım. 

Ben yorulmam sayın başkanım. 
- ŞİMDİ DE BÜYÜKŞEHİR MÜCAVİR ALAN KANUNUNA GÖRE,100 KİLOMETREYE KADAR İLÇELER ARASI BELEDİYE TOPLU TAŞIMA HİZMETİ UYGULAMASI BAŞLAYACAK. BUNA MAHALLE OLAN KÖYLER DE DAHİL. BAKALIM BU GÜZERGÂHLARI ÇEKENLERE ÖNCELİK Mİ VERİLECEK, BİRİLERİNE ÖZEL İHALE Mİ EDİLECEK, BUNU DA TAKİP EDERİM. BEN YORULMAM BAŞKANIM. 

Çorlu’da minibüs olayı bitiriliyor. Bunun sebebi nedir, hiç üşenmem araştırırım Sayın başkanım. Süleymanpaşa otogarında, her önüne gelen araç otogardan içeri dalıyor, hiçbir denetim yok. Görevliler çay, kahve, sigara eşliğinde sohbet ve telefonla oynasın, siz otogarda güvenlik toplantısı yapın. Olsun, sizin yerinize fotoğrafla, kamerayla biz güvenlik çalışanlarının denetimini de yaparız Sayın başkanım. 

Sayın başkanım, düşündüm de benim sizin yorulmanıza gönlüm razı olmaz. Gerçi sayenizde haber zenginliğim artıyor ama bence siz yorulmayın. En iyisi istifa edin, gidin şöyle Ege Akdeniz sahillerinde tatil yapın. Kim bilir, belki oralarda sizin gibi başarılı bir başkanı yüksek bir makamda işe alırlar.

YOKSA ÇOOOK YORULURSUNUZ ÇOK. 
YOK, YAHU İSTİFA ETMEYİN. HER HAFTA HABER OLACAK BİR KAYNAKTAN MAHRUM KALMAYAYIM. 
YAHU MURAT SEN DE AMMA TUTARSIZSIN BİR İSTİFA ET DİNLEN DİYORSUN BİR İSTİFA ETME HABER KAYNAĞIM DİYORSUN. 
ANLAŞILAN BENİM BAŞIMA GÜNEŞ GEÇMİŞ. 
NEYSE HERKES İSTEDİĞİNİ YAPSIN. 
KALIN SAĞLICAKLA HAA SAYIN BAŞKANIM HAVALAR SICAK KENDİNİZİ FAZLA YORMAYIN. 
DAHA ÇOK MİSAFİRİM OLACAKSINIZ.