info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

Yeni Valimize Sesleniyorum 3

Yeni valimiz Enver Salihoğlu’ndan beklentilerimiz büyük.İnanıyorum ki dile getirdiğimiz sorunları değerlendirmeye alacaktır.
 
Tekirdağ hiç kimseden çekmedi il milli eğitim müdüründen çektiği kadar.
 
Odasından çıkıp ilçelerdeki okulları gezmez okullarımızın yapısal ve maddi anlamdaki sıkıntılarını bilmez.Varsa yoksa ilçelerdeki öğretmenevlerinin kapatılması için çalışır.
Benim yanımda Ak Parti Tekirdağ milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut kendisini defalarca aramış sorunlara özellikle Muratlı Eski öğretmenevinin milli eğitim bünyesinde halka park ve çeşitli hizmet vermesini telkin etmiş Şu an Cumhurbaşkanı olan Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın “il ve ilçelerdeki Vali ve Kaymakamlar milletvekillerine halka hizmette yardımcı olsun”sözüne rağmen bu milletvekilimizin telkinini hiçe saymıştır.
 
Tayininin Bolu’ya çıktığı söylendiği halde halen Tekirdağ’da görevde bulunmakta olup Tekirdağ’a hizmette yetersiz kaldığı halde neden halen ilimizde görev yapmakta ısrar ettiği anlaşılamamıştır.Kumbağ’daki bir okulun adeta gölete dönüştüğünü Muratlı’daki okulların halinin içler acısı halini defalarca haber yaptığım halde bu konuda bir girişimde bulunmak yerine adı geçen okula ve ilçe milli eğitim müdürüne inceleme soruşturma yazısı yazmıştır.
Milli Eğitim Müdürlüğünün  yapması gereken şeyi büyükşehir belediye başkanı ve Gaziantep’e giden Sayın Ali Yerlikaya gerçekleştirme çabasında olmuştur.
Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu Muratlı eski öğretmenevinin bahçesini mülki amir  yetkisini kullanarak  halkın hizmetine açmış hem halk eğitim müdürlüğüne gelir sağlama hem de halkın park olarak gidecek yeri olmadığı için halkın kullanımına açmasını kendisinden yazılı izin almadığı için kapatmıştır.
 
Arazisi Büyükşehir olmadan önce özel idareye ait olan taşınmazı Milli eğitimin olan bu eski öğretmenevinin halka ve eğitime kazandırılması için Şu anda Ak Partiden milletvekili aday adayı olan Vali Yardımcısı Mustafa Yel’in çabası da sonuçsuz kalmıştır.Sayın Yel milletvekili olunca bu sorunların giderileceğine eminim ama Sayın Valimizden de okullarımızın daha güvenli ve modern binalar haline getirilerek geleceğimizin teminatı  çocuklarımıza uygun ortam oluşturulması konusunda destek bekliyoruz.Bundan da şüphemiz yoktur.