info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.3082
Dolar Satış
:
8.3232
Euro Alış
:
9.6985
Euro Satış
:
9.7160
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Erkeklerin Saçları Neden Dökülür?

Hangi yaş aralığında saç ekimi yapılır?

Erkeklerin saçları neden dökülür? 
Saç dökülmesinin en büyük sebebi bir androjen hormonu olan testosteronun vücutta 5-Alfa Redüktaz adıyla bilinen bir enzim ile birlikte Dihidrotestosterona (DHT) dönüşmesidir. 
Bu hormon saçlara sinyaller gönderir ve saçların güçsüzleşmesine, seyrekleşmesine neden olur. Erken teşhis, bu sebeplerin hepsini yavaşlatır ya da durdurur. 

Hangi yaş aralığında saç ekimi yapılır? 
18 yaşını geçmiş sağlıklı bireylere saç ekimi yapılabilir. Genellikle 30 yaşın üzerindeki 100 erkeğin 70’inde saç dökülmesine ilişkin sorun yaşanmaktadır. Bu %70’in 1980li yıllarda sadece %10 u saç cerrahisine başvururken, bugün saçsız erkeklerin %25i cerrahiyle tedaviye ilgi duymaktadır. Günümüzde en çok 28-48 yaş arası erkeklerin saç ekimine rağbet ettiğini görüyoruz. 

Ekilen bu saçlar ne kadar dayanıyor? 
Canlı saç foliküllerinin nakledildiği çağdaş cerrahi yöntemlerin en büyük avantajı nakledilenlerin kişinin kendisine ait, canlı ve büyümekte olan saçları olmasıdır. Bu operasyonların sonuçları kalıcıdır. Cerrahi tedavi süreci tamamlandıktan sonra, ömrünün geri kalan kısmında, kişinin saç dökülmesini dert etmesine gerek yoktur. Saç ekimi sonucu neden herkeste doğal gözükmüyor? 

Saç kökü doğru açıda yerleştirilmemişse ve doğru biçimde dağıtılmamışsa sonuç doğallıktan uzak olmaktadır.
Özellikle çok seyrek ve düzenli dizilmemiş ekimler çim adam görüntüsü vermektedir. 

Saç ekimin için güvenilir ve kaliteli bir kliniği nasıl bulabilirim? 
Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlar; 
Sonuçların Kontrolü: Daha önce aynı klinikte operasyon geçirmiş bir hastayı yüz yüze görmeniz önerilir. 
Kliniğin Kontrolü: Konusunda uzman bir klinik tercihi herhangi bir hastane tercihinden daha güvenlidir. Çünkü klinikler konusunda daha deneyimli uzman bir kadro vaat eder. Operasyon bir cerrah tarafından yapılmalıdır. 
Doktor Seçimi: Operasyonunuzu yapacak olan doktorun bu konuda deneyimli olmasına özellikle dikkat edilmelidir. 
Konsültasyonların Kimler Tarafından Yapıldığı: Konsültasyonunuzun uzman doktor tarafından yapılmasını şiddetle öneririz.