info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
27.2640
Dolar Satış
:
27.3131
Euro Alış
:
28.7853
Euro Satış
:
28.8372
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Kraliyet Tarihinde İlk Kez Buckingham Sarayı`nda Piknik İzni

Corona virüs salgını nedeniyle ziyarete kapatılan Buckingham Sarayı, yeniden halka açılıyor. Kraliçe Elizabeth, kraliyet tarihinde ilk kez piknik izni de verdi.

Kraliçe II. Elizabeth, kraliyet tarihinde ilk kez Buckingham Sarayı’nın bahçesini piknik için halka açıyor.

Corona virüs salgını İngiltere’de kraliyetin çalışmalarını, okulları ve daha fazlasını etkilemişken, Buckingham’dan yapılan açıklamada, “Bu yaz Buckingham Sarayı bahçesi ziyaretçilere açılıyor. Sarayın çimenleri üzerinde piknik yapmak için ömür boyu bir kez karşılaşabileceğiniz bir fırsatın tadını çıkarın" denildi.

Buckingham Sarayı daha önce devlet dairelerinin rehberli turları için halka açıktı, ancak 2020'de corona virüs salgını nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Mayıs ayından itibaren turlar İngiltere'de bir kez daha yaz sezonunda başlayacak.

Kraliçe, daha önce hiç yapılmayan bir şey yaptı ve kendisinin bahçe partilerine ve birçok kraliyet etkinliğine ev sahipliği yapan malikane bahçelerini nisan ve mayıs aylarında rehberli turlara açtı. Ziyaretçiler ayrıca çevreyi dolaşmadan önce veya sonra saray manzaralı piknik de yapabilecekler.

Kraliyet ailesi hayranları şimdiden biletlerini satın alabiliyor.

İskoçya’nın Edinburgh şehrinde bulunan Holyroodhouse Sarayı da 26 Nisan’da ziyarete açılacak. Dünyanın en eski ve en büyük kalesi olan Windsor da yeniden 17 Mayıs’ta açılıyor.

Prens Charles ve eşi Düşes Camilla’nın yaşadığı Clarence Konutu, Prenses Eugenie ve eşi Jack Brooksbank’in yaşadığı Frogmore Kır Evi ise henüz bilinmeyen bir zamana kadar ziyarete kapalı tutulacak.

Meghan Markle ile Prens Harry de kraliyet görevlerini bırakıp ABD’ye yerleşmeden önce Frogmore Kır Evi’nde yaşıyordu.

Kraliçe II.Elizabeth ve Prens Charles, Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın ses getiren Oprah Winfrey röportajından sonra geçtiğimiz günlerde onların evinin bahçesinde fotoğraf çektirerek, Paskalya mesajı paylaşmıştı.