info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.0729
Dolar Satış
:
8.0875
Euro Alış
:
9.6558
Euro Satış
:
9.6732
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Haftanın filmleri (20 Temmuz 2018)

Türkiye`deki sinema salonlarında bu hafta 2`si yerli 9 film vizyona girdi.

Bu macera da St. Petersburg'un karanlık atmosferiyle birleşiyor ve Keanu Reeves'in soğuk oyunculuğuyla ürpertici bir kimliğe bürünüyor. Matthew Ross’un yönettiği film piyasada nadir rastlanan elmaslarını satmak için Rusya'ya giden tüccar Lucas'ın, elmaslar ve ortağının kaybolmasıyla kendini içerisinde bulduğu kedi fare oyununu anlatıyor.

Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz

Hikaye de hikayenin geçtiği fon da masal gibiydi. İçindeki kraliçeler hippi, krallar ise kusurluydu. Aradan 10 yıl geçmesine rağmen macera aynı sıcaklıkla yoluna devam ediyor. İlk filmde Meryl Streep'in canlandırdığı Donna'nın geçmişiyle, şimdiki zamanda kızı Sophie'nin hikâyesini paralel bir şekilde anlatıyor. Lily James, Amanda Seyfried, Dominic Cooper gibi genç oyuncular yanında Meryl Streep, Christine Baranski, Julie Walters, Pierce Brosnan ve Colin Firth gibi ustalar da kadroda. Filmin yönetmeni Ol Parker.

İlk Arınma Gecesi

3 film yapıp tıkanan yapımcılar bu kez hikayenin başlangıcına dönüyor. Amerika’da 1 gece boyunca herkesin istediği insanı katlettiği arınma gecesi tantanasının nasıl doğduğunu anlatıyor film. İlk film orjinaldi ve muazzamdı, ikinci idare etti, üçüncü vasattı. Allah’ın hakkı 3’tür sözünden hareketle gereksiz bulduğum dördüncü filmin yönetmen koltuğunda Gerard McMurray oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Marisa Tomei de var.

Eski Köye Yeni Adet Ferit Karahan ile Gülistan Acet'in yönetmenliğini üstlendiği Eski Köye Yeni Adet, 90'ların başında köye bir sağlık ekibinin gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. Bülent Emrah Parlak, Nail Kırmızıgül, Haki Biçici ve Burcu Gönder Parlak başrolde.

Pablo Escobar'ı Sevmek Güneşli Pazartesiler ve Mükemmel Bir Gün’ün şahane yönetmeni Fernando Leon de Aranoa filmi Virginia Vallejo'nun “Loving Pablo, Hating Escobar” kitabından uyarladı. Dönemin ünlü gazetecisi Virginia, romantik Pablo ile aşkın kollarında ısınırken, Baron Escobar ile nefretin girdabında debeleniyordu. Escobar’a kardeşi kadar benzeyen Javier Bardem ile bence dünyanın en güzel kadınlarından Penelope Cruz’un başrolünde yer aldığı filmi izleyin derim. Sonuçta Kolombiya’da aşk başkadır.

Kod Adı: Sosisli Torsten Künstler'in yönetmen koltuğunda oturduğu Kod Adı: Sosisli, Theo ve Luke adlı iki polis memurunun atıldığı zorlu macerayı konu ediniyor. Til Schweiger ve Matthias Schweighöfer filmin başrollerinde.

Kısmet, Sevgilim: İlk Şarkı Mavi En Sıcak Renktir’i sevdiyseniz bu filmi de seversiniz. Çünkü aynı yönetmen tarafından hayata geçirildi. Güzel kızların, güzel erkeklerin, gübeşli havaların, denizin, müziğin, hayatta ne olacağına karar vermeye çalışırken aşka toslayan insanların hikayesini anlatan filmi Abdellatif Kechiche yönetiyor. François Bégaudeau'ın romanından uyarlanan filmin başrolünde Shaïn Boumedine var.

Korkuluk Keserim topunuzu!, ağacımdan elma çalmayın, gelirim evinize! gibi komşu amca nidalarının Kanada versiyonu Korkuluk. Arazisine izinsiz girenleri birer korkuluğa çeviren çiftçinin efsanesinin ana unsuru olduğu filmi Stuart Ston yönetiyor. Talihsiz gençlere hayat veren oyuncular arasında Mike Taylor, Sammi Barber ve Austin Duffy var.

Fenomen Ebubekir Uyğur ve Ercüment Kolay'ın yazıp yönettiği Fenomen, sosyal hayattan izole bir biçimde yaşamakta olan İzzet'in sanal dünyada popülerleşmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.