info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
19.1532
Dolar Satış
:
19.1878
Euro Alış
:
20.8450
Euro Satış
:
20.8825
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Beşiktaş Ajax’a 2-1 Mağlup Oldu

Maçın ardından Sergen Yalçın, yaptığı açıklamada kaçırdıkları gollerden yakındı.

Futbolcuların sıkıntılı süreçte iyi mücadele ettiklerini belirten Sergen Yalçın “Üst düzey bir takımla oynadık. Yakaladıkları zaman kaçırmıyorlar. Biraz bu fark etti bu akşam… 1-0’dan sonra pozisyonlarımız var ama maalesef 2’yi bulamadık. Bulsak belki oyunu koparabilirdik.

Bizim için iyi bir Şampiyonlar Ligi serüveni olmadı ne yazık ki. Bu defteri kapatıyoruz. Lige dönüp, orada kazanmanın ve ayağa kalkmanın yollarını arayacağız” dedi.

Taraftarların maç sonu verdiği destekten de söz eden Sergen Yalçın “Hayatta bazen istediğiniz olmuyor. Taraftarlarımıza desteklerinden teşekkür ederiz. İnşallah bu desteği geri çevirmeyeceğiz. 1-2 pozisyon, %100’ün üstündeydi, kalemize gelenler gol oluyor, şanssızlık da vardı üstümüzde. Ligde ayağa kalkma zamanı artık. İnşallah bu hafta geri dönüşe başlarız” ifadelerini kullandı. Beşiktaş’ın sezon başında büyük umutlarla transfer ettiği ancak beklentilerin altında kalan Alex Teixeira’nın performansı hakkında ise Sergen Yalçın “Teixeira’dan çok daha farklı beklentiler içinde olmalıyız, özel bir oyuncu.

Uzun süre Çin’de oynadı, kolay değil. Onun da toparlanıp, oyunun içine girmesi lazım. O bölgede oynayan oyuncumuz iyi olmadığı zaman, bizim de rakip kaleye gitmemiz zorlaşıyor. Belki ligin ikinci yarısında performansını yakalayıp bize yardımcı olabilir” değerlendirmesinde bulundu.