info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
13.6667
Dolar Satış
:
13.6913
Euro Alış
:
15.4101
Euro Satış
:
15.4378
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Almanlar dan Tekirdağ a Kitaplı Tanıtım

Almanya’nın Bayreuth kentinden Tekirdağ’a 2 yıldır staj yapmak için gelen meslek lisesi öğrencileri, şehri tanıtan kitap hazırladı.

Uzun yıllar Almanya’nın Bayreuth kentinde işadamlığı yaparak kesin dönüş yapan CHP’nin Süleymanpaşa aday adayı Mennan Yıldırım’ın girişimleri ile 2 yıldır Türkiye2ye gelen Bayreuth Meslek Lisesi öğrencileri Tekirdağ’ı tanıtan bir kitap hazırladı. Almanlar’a Tekirdağ’ı anlatan kitap okul tarafından 10 bin adet bastırılarak Almanya’nın değişik şehirlerinde dağıtıldı.
 
Kitapla Almanya’da Tekirdağ’ın tanıtımının yapıldığını ifade eden Başkan Aday Adayı Yıldırım, “Ben uzun yıllar Bayreuth kentinde iş aleminde bulundum. Bayreuth Belediye’de danışmanlık görevini yürüttüm. Buradaki yöneticilerle çok sıcak ilişkiler kurdum. 2 yıldır Bayreuth Meslek Lisesi’nden öğrenciler şehrimize staja geliyor. Bu çocuklarımızın konaklama yerlerini ayarladık. Bu çocuklarımız staj süresi zarfında çektikleri fotoğrafklardan bir kitap hazırladı. 10 bin adet basına kitaplar başta Bayreuth olmak üzere Almanya’nın birçok kentinde tanıtıldı. Bütün şehirlerdeki turizm bürolarına bu kitap gönderildi. Bu sayede Almanya’dan şehrimize gelen turist sayısında artış olacağını düşünüyorum. Tekirdağ’ın uçsuz bucaksız sahillerinde Alman turistler tatil yapma imkanı bulacak.” dedi.