info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
12.9387
Dolar Satış
:
12.9620
Euro Alış
:
14.6798
Euro Satış
:
14.7062
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Artık İzlenip Değerlendiriliyoruz

İçişleri bakanlığı,81 il kapsamında kamu hizmetlerinin kalite ve verimliliğini arttırmak üzere izleme değerlendirme birimleri oluşturu.

Bu bağlamda basın mensuplarına iletilen bilgilendirmede aşağıdaki hususlara yer verilmiştir

BASIN AÇIKLAMASI

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI OLARAK, KAMU HİZMETLERİNİN KALİTELİ, HIZLI, VERİMLİ VE EKONOMİK BİR ŞEKİLDE SUNULMASI, YÖNETİMDE KATILIMIN SAĞLANMASI, BÜROKRATİK SÜREÇ VE İŞLEMLERİN AZALTILARAK, VATANDAŞ MEMNUNİYETİNİ ESAS ALAN YÖNETİM ANLAYIŞININ ORTAYA KONULMASI TEMEL HEDEFİMİZDİR. BU HEDEF DOĞRULTUSUNDA; SAYIN BAKANIMIZIN TALİMATLARI İLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İZLEME VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ PROJESİNİN UYGULANMASINA BAŞLANMIŞTIR.

VATANDAŞ ODAKLI HİZMET ANLAYIŞININ BAKANLIĞIMIZ TAŞRA BİRİMLERİNİN HİZMET KAPASİTELERİNİ ÖLÇMEK, MERKEZ VE TAŞRA BİRİMLERİ ARASINDAKİ İLETİŞİMİ GELİŞTİRMEK, SAHADAKİ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ DOĞRU ŞEKİLDE MERKEZE İLETMEK, VALİLİKLERİMİZDEKİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİNİ PAYLAŞMAK ÜZERE İZDES PROJESİ (İZLEME DEĞERLENDİRME SİSTEMİ) Nİ BAŞLATTIK. BU PROJENİN BİRİNCİ AŞAMASINDA, 81 İLİMİZİ ZİYARET EDEREK 4.000’E YAKIN PERSONELİMİZLE BİR ARAYA GELDİK.

BU ZİYARETLER SONUCU SORUNLARLA İLGİLİ ÖNERİLER DE GELİŞTİRİLEREK HAZIRLANAN RAPORLAR İLLERLE PAYLAŞILARAK HIZLICA HAYATA GEÇİRİLMESİYLE İLGİLİ TALİMATLAR VERİLMİŞTİR. BU DÖNEMDEKİ ÇALIŞMALARDA DA İLGİLİ HUSUSLAR TEKRAR DEĞERLENDİRİLECEKTİR. PROJENİN İKİNCİ AŞAMASININ TEMASI, “VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ” OLARAK DEVAM ETMİŞTİR. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “DEVLETİ TEMSİL ETMEK, MİLLETİN GÖNLÜNÜ KAZANMAKLA OLUR” İFADELERİ DOĞRULTUSUNDA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI OLARAK VALİLİKLERIMİZDE BAŞLATTIĞIMIZ ‘’VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ’’ KAPSAMINDA, BÜTÜN BÜROKRATLARIMIZLA SAHAYA İNİYORUZ. BAKAN YARDIMCILARI BAŞKANLIĞINDA BAKANLIĞIMIZ ÜST YÖNETİCİLERİNDEN VE UZMANLARDAN OLUŞAN 6’ŞAR KİŞİLİK HEYETLERLE 24 İLİMİZDE ZİYARET PROGRAMLARIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUP, KALAN 57 İLİMİZE EN KISA SÜREDE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

BU KAPSAMDA BUGÜN 25. ŞEHRİMİZDE BULUNMAKTAYIZ. VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ, ÖNCELİKLE “DİNLEME VE EMPATİ” PRENSİBİ ÜZERİNE KURGULANMIŞ BİR PROJEDİR. BU PROJE KAPSAMINDA BAKANLIĞIMIZCA UYGULANAN HALK TOPLANTILARI, İL EKONOMİ TOPLANTILARI, MUHTAR TOPLANTILARI VE MUHTAR BİLGİ SİSTEMİ, TRAFİK GÜVENLİĞİ, UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE, OKUL GÜVENLİK KOORDİNATÖRLÜĞÜ, OKUL SERVİS ARAÇLARININ DENETLENMESİ GİBİ PROJE VE UYGULAMALAR HAKKINDA,TİCARET SANAYİ ODALARI VE BORSALARI, ESNAF VE SANATKÂR ODALARI, ZİRAAT ODALARI, MUHTARLAR, OKUL AİLEBİRLİKLERİ VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ILE BİR ARAYA GELMEYİ, GÖRÜŞ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNMANIN YANINDA VALİLİKLERİMİZİN İLETİŞİM VE İŞBİRLİĞİ KAPASİTESİNİ DE DEĞERLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ.

BU PROJENİN AMAÇLARINDAN BİR DİĞERİ DE BAKANLIĞIMIZ BİLİMLERİNCE SUNULAN EMNİYET, ASAYİŞ, TRAFİK, 112, NÜFUS GÖÇ VB. HİZMETLERDEN YARARLANAN VATANDAŞLARIMIZLA BiREBİR GÖRÜŞMEK SURETİYLE HİZMET KALİTEMİZİ VE VATANDAŞ MEMNUNİYETİNİ ÖLÇMEK OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

BU ÇALIŞMANIN ÇIKTISI, 81 İL VALİLIĞİMIZİN TAMAMINA AİT VE SOMUT GÖRÜŞMELERE, ZİYARETLERE DAYALI BİR DEĞERLENDİRME RAPORU OLACAKTIR. HEDEFİMİZ, BU RAPORLAR DOĞRULTUSUNDA GEÇMİŞ MEDENİYETİMİZE VE GELECEK VIZYONUMUZA UYGUN MERKEZİ VE YEREL DÜZEYDE YÖNETİM POLİTİKALARI VE STRATEJİLERİ OLUŞTURMAK SURETİYLE VATANDAŞ MEMNUNİYETİNİ ARTTIRMAK VE HİZMET KALITESİNİ YÜKSELTMEKTİR. İZDES PROJESİ’NIN İKİNCİ AŞAMASI OLAN VATANDAŞ ODAKLI HİZMET SEFERBERLİĞİ’NİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR, GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİYLE BİZE YOL GÖSTERECEK AZİZ MİLLETİMİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Kaynak : Murat Ürtekin