info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.5711
Dolar Satış
:
32.6298
Euro Alış
:
34.9290
Euro Satış
:
34.9919
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Haberimize Duyarlılık Gösteren Tek Tekirdağ Milletvekili Chp’li Köprülü Oldu

Haberimize Duyarlılık Gösteren Tek Tekirdağ Milletvekili Chp’li Köprülü Oldu

Muratlı’nın Devlet demiryolları tarafından tel örgüyle çevrilmesi ve yıllardır tren seferlerinin yapılmaması konusunda gerek haber gerek köşe yazısı olarak haber merkezimizce sürekli dile getirdiğimiz Muratlı’nın ortasından geçen tren yolunun çevresindeki tel örgünün kaldırılması ve tren yolunun 2 kilometrelik mesafesinin yer altına alınması önerimize ilk duyarlılık CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü oldu. Köprülü meclis başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu ifadelere yer verdi;
 
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
 
Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılması konusunda gereğini arz ederim.
Emre KÖPRÜLÜ
Tekirdağ Milletvekili
TBMM Başkanlık Divan Üyesi
 
Türkiye’nin en büyük ve en köklü sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy ilçemizde, 1 Mart 2013 tarihinden bu yana Çerkezköy-İstanbul hattı Tren seferlerinin yapılamaması hem vatandaşlarımızı hem tüm bölge halkını büyük sıkıntıya düşürmüştür. 
 
Son olarak AKP’nin seçim vaatleri arasında yer alan ve 19 Kasım 2015 tarihinde açılacağı sözü verilen tren seferleri hala başlamamıştır. 1 Mart 2013 tarihinden bu yana yenileme çalışmaları gerekçesiyle iptal edilen tren seferleri bugüne kadar açılacağı duyurulan hiçbir tarihte başlatılmamıştır. 
 
Vatandaşlarımızın şikâyetleri üzerine konuyla ilgili görüştüğümüz yetkililer ise; çalışmaların hala bitirilemediğini ve seferlerin ne zaman başlayacağına dair kesin bir tarihin netleştirilmediğini ilettiler. 
 
Bu bağlamda; 
 
1.     1 Mart 2013 tarihinden bu yana yenileme çalışmaları nedeniyle kapalı tutulan, 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi açılacağı sözü verilen ancak belirtilen 19 Kasım tarihinde de hala açılmayan Çerkezköy-İstanbul hattı tren seferlerinin başlatılmamasının sebebi nedir?
 
2.     Hem vatandaşlarımız için, hem de bir sanayi kenti olarak Çerkezköy için tren seferlerinin yapılamaması nedeniyle Çerkezköy’e ve bölge halkına mağduriyet yaşatan bahsi geçen yol çalışmaları ne zaman bitirilecektir? 
 
3.     Türkiye’nin önemli bir sanayi kenti olan Çerkezköy ilçesinde Tren seferlerinin yapılamamasına bağlı olarak ilçenin ekonomik anlamda yaşadığı kayıp nedir?
 
Emre Köprülü’nün bu konuya duyarlılık göstererek gündeme almasının yanı sıra, Muratlı’daki tel örgüleri, TREN YOLUNUN YER ALTINA ALINMASI ve Atatürk evinin girişinin tel örgü nedeniyle kapalı olması konusuna değinip değinmeyeceği merak ediliyor.
                                                     
Kaynak : Murat Ürtekin