info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.7810
Dolar Satış
:
32.8400
Euro Alış
:
35.0464
Euro Satış
:
35.1096
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Marmara ve Çanakkale de fırtına

Marmara Denizi nde ve Çanakkale de fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geldi.

Zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle "Conkbayırı" adlı deniz otobüsünün Çanakkale-Bozcaada arasındaki seferleri askıya alındı.
KABATEPE - GÖKÇEADA ARABA VAPURU SEFERLERİ DURDURULDU
Kuzey Ege de etkili olan rüzgar nedeniyle, Gökçeada - Kabatepe arasındaki araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu.
Kabatepe den 14.30 ve 17.30 da, Gökçeada dan ise saat 16.00 ve 19.00 da yapılması gereken seferler askıya alındı. Öte yandan, "Gökçeada-1" feribotunun 20.30 da Kabatepe den Gökçeada ya son bir sefer yapacağı kaydedildi.
FIRTINA MARMARA DENİZİ NDE ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Marmara Denizi nde fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.
Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi nde seyreden 21 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına yüzünden yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek, demirledi. Gemiler, geceyi ışıklarını yakarak Şarköy açıklarında demirleyerek geçirdi.
Fırtınanın etkisini azaltması ile birlikte sabah 08.15 sıralarında Şarköy den demir alan yerli ve yabancı bandıralı 15 şilep ve tanker boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti, 6 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy de demirli olarak bekliyor.
Fırtına nedeniyle Şarköylü balıkçılar balığa çıkamadı. Marmara denizinde balıkta olan tekneler ise geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy Balıkçı barınaklarına demirledi.