info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.0060
Dolar Satış
:
32.0636
Euro Alış
:
34.6590
Euro Satış
:
34.7215
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Mehmet Topçu ya Premier Lig kancası

Tekirdağ ın Çorlu İlçesi nde yaşayan ve Fenerbahçe nin alt yapısında forma giyen lise 3. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Mehmet Topçu, İngiltere Premier Lig in önemli takımlarının transfer listesine girdi.

22 kez U16 Milli Takım formasını giyen Topçu, Avrupa nın büyük kulüplerin transfer listesinde bulunduğu için mutlu olduğunu söyledi.
Futbola 9 yaşında Çorluspor un alt yapısında başlayan ve 4 yıl bu takımda top koşturduktan sonra 3 yıl önce kendisini izleyen Fenerbahçe nin alt yapı sorumlusu Şenol Çorlu tarafından 13 yaşında Fenerbahçe nin alt yapısına kazandırılan orta saha oyuncusu Mehmet Topçu, U16 Milli takımında gösterdiği performansı İngiliz takımlarının dikkatini çekti.
ARSENAL, CHELSEA, MANCHESTER CİTY VE FULHAM İSTİYOR
Bir süre sonra İngiltere takımları genç futbolcu için menajeri Müjdat Gürel le temasa geçti. Bunun üzerine Mehmet Topçu nun babası Selami Topçu, Müjdat Gürel ile görüşerek oğlunun İngiltere Premier Ligi nin 4 büyük kulübü olan Arsenal, Manchester City, Fulham ve Chelsea nin tranfer listesi arasına girdiğini öğrendi.
Kısa bir süre sonra Müjdat Gürel ile birlikte baba Selami Topçu İngiltere ye davet edildi. Burada bu takımların yöneticileri ile görüşen baba Topçu daha sonra Türkiye gelerek durumu oğluna anlattı.
Bu teklifler karşısında çok duygulandığını belirten 16 yaşındaki Mehmet Topçu, idealinin Fenerbahçe A Takımı nın formasını giymek olduğunu söyledi.
MEHMET İN HEDEFİ FENERBAHÇE
Fenerbahçe nin menfaatleri doğrultusunda Avrupa takımlarında forma giyebileceğini söyleyen Topçu, ?Futbola 9 yaşında Çorluspor da başladım. 4 yıl alt yapıda oynadıktan sonra Fenerbahçe alt yapısına transfer oldum. Burada transferin hemen gerçekleşmesi ile profesyonel oldum. Daha sonra U 16 Milli takıma seçildim ve 22 kez milli formayı giydim. Dünyanın en büyük kulüplerin transfer listesinde bulunduğum için mutluyum. Ancak benim için önce Fenerbahçe var. A Takım formasını giymek benim en büyük isteğim ve arzumdur. Bunun da olacağına inanıyorum" dedi.