info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
8.2867
Dolar Satış
:
8.3016
Euro Alış
:
10.0727
Euro Satış
:
10.0909
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Muratlı’da Fatih Erkek Öğrenci Yurdu Kermes Düzenledi

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde Fatih Erkek Öğrenci Yurdu’nın nezaretinde gerçekleştirilen kermes başladı.

Muradiye Mahallesi Nazım Sav Caddesi üzerindeki Çarşı Camii’nin bitişiğinde kurulan kermes, ve Fatih Erkek Öğrenci Yurdu tarafından organize edilen kermesin Öğrenci Eğitim ve Kültür Hizmetleri Yardım Derneği bünyesinde yapıldığı öğrenildi. 7 Haziran’a kadar sürecek olan kermeste, çeyiz eşyaları, bay, bayan, çocuk elbiseleri, züccaciye ve süs eşyaları, yöresel tatlılar, et döner, börekler, mantılar, gözlemeler, içli köfte, çiğköfte gibi ürünler katılanların beğenisine sunuldu.
Fatih Yurdu’nda bulunan öğrencilerin eğitim, öğretim, iaşe, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kermes tertiplediklerini açıklayan Yurt Müdürü Süleyman Vural, "Muratlı halkına kermesin açılış aşamasında gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Biz öğrencileri yurdumuza müracaat işlemine göre alıyoruz. Yurdumuzdaki öğrencilerimize takviye programları çerçevesinde dersler veriyoruz" dedi. 
Öğrencilere takviye ders programlarının branş öğretmenleri tarafından verildiğini sözlerine ekleyen Müdür Vural, "Amacımız öğrencilerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilmek, hayata kazandırmaktır. Bu yıl 7'ncisi düzenlenen geleneksel kermes etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kaydetti.