info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.7796
Dolar Satış
:
7.7936
Euro Alış
:
9.4625
Euro Satış
:
9.4796
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

O bağ evinin sahibi şoka girmiş!

Cem in cinayetin ardından bu evde saklandığı iddia edilmişti. İşte o bağ evinin sahibi bugün suskunluğunu bozdu!

Bağ evinin sahibi Nazmi Sular ilk kez konuştu: Benim evimde kalmadı, Gariboğlu ailesini tanımam!
İstanbul Etiler de bir çöp konteynerinde başı kesilmiş cesedi bulunan 17 yaşındaki Münevver Karabulut u öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Cem Garipoğlu nun firarda olduğu 190 gün boyunca Tekirdağ ın Çorlu İlçesi ne bağlı Sarılar Köyü ndeki bir bağ evinde kaldığı yönündeki iddialar, bu evin sahibi tarafından yalanlandı. Bağ evinin sahibi 69 yaşındaki Nazmi Sular, "Ben Cem Garipoğlu ve ailesini tanımam, bilmem. Onlarla hiçbir yakınlığım yok. Hiçbir şekilde burada bize ait evde kalmamıştır" dedi.
Münevver Karabulut cinayetinin ardından ortadan kaybolan ve cinayet şüphelisi olarak Kırmızı Bülten le her yerde aranan Cem Garipoğlu nun firarda bulunduğu bu süre boyunca Çorlu ya bağlı Sarılar Köyü Göleti yanındaki bir bağ evinde kaldığı yönündeki iddialar, ev sahibi Nazmi Sular ı şaşkına çevirdi. Köy muhtarının kendisini arayıp bağ evinin fotoğraflarının gazetelerde yer aldığını söylemesi üzerine Nazmi Sular, jeneratör ve otomobil aküsü ile aydınlatılan köydeki bağ evine geldi.
Ankara oturduğunu söyleyen Nazmi Sular, "Bu ev Çorlu da eczacılık yapan kardeşim Mualla Sular ile bana ait. Ben Ankara da oturuyorum. Yazları Çorlu ya geliyorum ve kardeşimin evinde kalıyorum. Ara sıra da bağ evine geliyorum. Sabah evden çıkarak bağ evine doğru yola koyuldum. Bağ evine gitmeden önce aracımın lastiğini tamir ettirmek için bir oto lastik tamircisine uğradım. Bu sırada köy muhtarı Şahin Nas beni aradı ve evin fotoğrafının gazetede çıktığını söyledi. Şoke oldum. Ben Cem Garipoğlu ve ailesini tanımam, bilmem. Hiçbir akrabalığım ve yakınlığım yoktur" dedi.
Cem Garipoğlu nun böyle buna benzer başka bir yerde kalmış olabileceğini belirten Sular, "Kimsenin aklına gelmez böyle bir yerde kalacağı. Ancak hiç bir şekilde burada bize ait evde kalmamıştır. Kalması da mümkün değildir. Ancak bu iddialarla bizim evimizin reklamı oldu" dedi.
KÖYÜMÜZÜN ADINI KİRLETMEK İSTİYORLAR
Köy Muhtarı Şahin Nas ise asılsız haberler nedeniyle Sarılar Köyü nün adının kötüye çıkarıldığını söyledi.
Gerçek dışı iddialar nedeniyle hem kay halkının hem de evin sahiplerinin mağdur olduğunu kaydeden muhtar Şahin Nas, "Burada böyle bir şeyin olma ihtimali hiç yok. Burası küçük bir yer. Herkes tarlasında, mutlaka birileri bunu görürdü, konuşurdu. Böyle bir suçlama ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu da gerek beni gerekse köy de yaşayan halkımızı son derece üzmüştür" dedi.