info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
17.9366
Dolar Satış
:
17.9689
Euro Alış
:
18.4687
Euro Satış
:
18.5020
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Polisler Anaokulu Öğencilerine Eğlendirerek Eğitim Verdi

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri anasınıfı öğrencilerine çizgi film eşliğinde eğlendirerek trafik eğitimi verdi.

Çerkezköy ilçesinde 'Çocukların Sosyal Gelişimi Projesi' kapsamında Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Trafik Tescil Büro Amirliği ekiplerince minik öğrencilere asayiş, trafik ve araçlarda güvenlik eğitimi verdi. Trafik Denetleme Büro Amirliği’nden Polis Memurları Yaprak Türkay, Ensar Kır ve Eray Yılmaz, minik öğrencilere yaş seviyelerine uygun olarak çizgi film, video ve slayt eşliğinde trafik kuralları hakkında bilgiler verdi. Eğitimde yayaların trafikte uyması gereken kurallar, yaya ve okul geçitlerinin nasıl kullanılacağı ve trafik ışıklarına uyulması konusunda uyarılarda bulunuldu. 
 
Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde görevli polis memurları Cansu Akın ve Süleyman Kayışlı ise öğrencilere tanımadıkları kişilere kapı açmamaları, yanıcı ve kesici maddelerle oynamamaları gerektiğini anlattı. Kayışlı, “Amacımız bu minik öğrencilerimizi şimdiden yetiştirmek ve topluma faydalı birer birey olmalarını sağlamaktır. Bizlerin amacı toplumun içine girip vatandaşlarımıza yardımcı olmaktır. Öğrencilerimizi okuldan eve, evden okula giderken, serviste, sokakta nasıl yürümesi gerektiği, emniyet kemerini bağlamaları gerektiği şeklinde bilgilendirmeyi amaçlıyoruz” dedi. 
 
Trafik kurallarının küçük yaştan itibaren verilmesi gerektiğinin altını çizen Fevzipaşa İlkokulu Müdürü Musa Dinç, bu amaçla trafik eğitimi düzenlediklerini söyledi. Eğitimde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ve Trafik Tescil Müdürlüğü'nün katkılarını gördüklerini açıklayan Dinç, “Çocuklar, hem öğrendiler hem de zevkli bir gün yaşadılar. Katkılarından ve verdikleri eğitimden dolayı emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kaydetti.