info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
16.6460
Dolar Satış
:
16.6760
Euro Alış
:
17.6057
Euro Satış
:
17.6375
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Aydoğdu`lu Kursiyer Kadınlarımıza Desteğimiz Sürecek

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı işbirliği ile dört yıldır Aydoğdu Mahallesi’nde süren biçki-dikiş ve kuaförlük kurslarının 13 Kasım İlkokulunda açtığı kermesi ziyaret etti.

Başkan Yüksel, kursiyerlere malzeme desteği sözü verdi. Ağırlıklı olarak, dezavantajlı kesim olarak nitelendirilen Roman vatandaşların yaşadığı Aydoğdu Mahallesi’nde sürdürülen kurslarda eğitim alan kadınlar ve genç kızlar, hem meslek öğreniyor hem de aile bütçesine katkıda bulunabiliyorlar.

YÜKSEL’DEN MALZEME DESTEĞİ SÖZÜ Kursiyerler ve eğitmenlerinin hazırladığı ve 13 Kasım İlkokulu’nda açılan kermese katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kursiyerlerin ürettiği ürünleri takdirle inceledi. Yüksel, kursiyerlere eğitimlerinde kullanılmak üzere malzeme desteği sözü vererek emek verenleri tebrik etti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüklerimizin Sosyal Yardımlaşma Vakfı işbirliğinde, Aydoğdu mahallemizde yürüttüğü dikiş ve kuaförlük kursu kermesine katıldık. 13 Kasım İlkokulu’nda düzenlenen kermeste, Roman vatandaşlarımızın ağırlıklı olarak yaşadığı Aydoğdu mahallesinde, 4 yıldır devam eden kurslara katılan hanımlarımızın ve genç kızlarımızın, el emeği göz nuru eserlerini inceledik.

Kadınlarımıza fırsat verildiğinde neler yapabildiklerini; hayata kattıkları değeri ve güzellikleri bir kez daha gördük. Katıldıkları kurslarda edindikleri mesleki bilgilerle becerilerini geliştiren, ürettikleri birbirinden güzel ürünlerle ev ekonomisine katkı sağlayan hanımlarımızı ve genç kızlarımızı tebrik ediyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum,” diye konuştu.

Kaynak : Murat Ürtekin