info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4579
Dolar Satış
:
32.5164
Euro Alış
:
34.7319
Euro Satış
:
34.7944
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Tekira AVM de korkutan yangın

Trakya nın en büyük alışveriş merkezi Tekira nın çatısında çıkan yangın sonucu büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Hollandalı Corio firmasının Eroğlu ve Özdoyuranlar ailesinden satın aldığı Tekira Alışveriş Merkezi nde yangın çıktı. Çatıdan dumanlar yükseldiğini gören vatandaşlar polis ve itfaiyeye haber verdi.
Olay yerine gelen polis ekipleri alışveriş merkezi çevresine güvenlik çemberine alarak girişlere izin vermedi. Bu sırada yoğun dumanlar nedeniyle alışveriş merkezi içerisinde de panik yaşandı. Alışveriş merkezinin en üst katındaki sinema ve yiyecek firmalarının bulunduğu katlarda bulunan vatandaşlarda büyük panik yaşadı. Daha sonra görevliler tarafından dışarı çıkarılan vatandaşlar yangını alışveriş merkezi dışından izlemeye devam etti.
Yangının tüm çatıya yayılmasıyla Silivri ve Çorlu itfaiye müdürlüklerine haber edilerek takviye ekipler istendi. Yoğun duman nedeniyle zor anlar yaşayan itfaiye ekiplerinin bazı araçlarında su bitmesi ise dikkat çekti. Suyu biten araçlara nakil araçları sayesinde su getirildi. Yaklaşık 1 saat süren yangını kontrol altına alan ekipleri soğutma çalışmalarına başlarken alevlerin alışveriş merkezinin içerisinde girmesine izin verilmedi.
Olayın ardından Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ve Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç ta alışveriş merkezine gelerek çalışmaları yakından izledi. Yangının sadece çatıda etkili olduğunu ifade eden Vali Kemelek, "Yangın kontrol altına alındı. Yangının büyümesi ile çevre illere ve ilçelere de haber vererek takviye istemiştik, ancak gerek kalmadı. Yangını söndürdük, henüz neden yangın çıktığını bilmiyoruz. Can kaybı olmamıştır, yaralımız yoktur ancak maddi hasar meydana geldi. Arkadaşlarımız incelemesini tamamlasın yangının nedeni ortaya çıkacaktır" dedi.
Yangının kontrol altına alınmasının ardından mağaza çalışanları da alışveriş merkezinin içerisine girmek istedi. Bir anda AVM kapısında izdiham çıkınca polis müdahale etti. Alışveriş merkezinin giriş ve çıkışlarına izin verilmiyor. Tekirdağ Belediye Başkanlığı na bağlı itfaiye ekipleri çatıda yangının çıkış nedenini araştırıyor.