info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
Dolar Satış
:
Euro Alış
:
Euro Satış
:
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Trakyakent Eğitim Programı Marmaraereğlisi’nde Yapıldı

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT Kasım ayı eğitim programı Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde gerçekleştirildi.

Her ay değişik bir üye belediyenin ev sahipliğinde, çeşitli konu başlıkları altında düzenlenen belediye personellerine yönelik eğitim programları, Marmaraereğlisi Belediyesi ev sahipliğinde devam edildi.
 
Eğitim programına Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Yaşar, Belediye birim müdürleri ve belediye personelleri, ilçe kaymakamlık görevlileri, milli eğitim müdürü ve yetkilileri ile ilçe halk eğitim müdürü ve görevlileri katıldılar.
 
Başkan Dalgıç’ın Eğitim Programı ile İlgili Mesajı;
 
Trakyakent Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, eğitimle ilgili iletmiş olduğu mesajında; “Trakyakent Belediyeler Birliği olarak, 2013 yılında da üye belediyelerimize eğitim alanında hizmet verebilmek amacıyla oluşturduğumuz eğitim takvimini her ay düzenli ve yararlı bir şekilde başarıyla gerçekleştiriyoruz. Üye belediyelerimize bağlı personellere daha kapsamlı hizmet vermesini amaçlayan bu çalışmalarımız her ay ayrı bir üyemizin ev sahipliğinde, çeşitli eğitim başlıkları altında konuların ilgilileri ile paylaşılmaya devam ediyor. Belediyelerimizin kendi taleplerinden oluşan eğitim başlıklarımız altında bir araya gelen aynı görev koluna taraf personellerimiz aynı zamanda karşılıklı iletişim, deneyim paylaşımı ve kurumlar arası iyi uygulamaları da süreçte yakalama imkanı bulmaktadırlar. Kasım ayındaki eğitim durağımız Tekirdağ ilimizin Turizm kenti Marmaraereğlisi.
 
Trakyakent ve Tekirdağ Belediye Başkanı olarak birlik Üyemiz Marmaraereğlisi Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Uyan’a düzenlenen bu eğitime vermiş olduğu destek ve öncülüğünden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, eğitimlerimizin tüm personellerimize yararlar getirmesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Türkiye’nin En Aktif Birliklerinden Biriyiz
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı ve Trakyakent Birlik Müdürü Sinan Çetiz; “Birliğimizin düzenlediği yerinde eğitimlere Marmaraereğlisi ilçemizde devam ediyoruz. Üye Belediyelerimizin ev sahipliğinde düzenlediğimiz bu eğitimler her ay bir veya iki defa düzenli olarak gerçekleştiriliyor.
 
2000 yılında Marmaraereğlisi Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Uyan’ın da kurucu başkanları arasında yer aldığı Trakyakent Belediyeler Birliği 2009 yılında yeni bir yapılanmaya gitti. Birlik Başkanımız Op. Dr. Adem Dalgıç’ın vizyonu, yönetimde görev yapan encümen üyesi Belediye Başkanlarımızın misyonu ile Birliğimiz Türkiye’nin en aktif bölgesel birliklerinden biri haline geldi. Bölgesel olarak en küçük ancak tanınırlık ve bilinirlik açısından en büyük birliklerden biriyiz. Teknik, ekonomi ve birçok örgütsel bazda önemli çalışmalarımız bulunuyor. Uluslar arası anlamda da tanınırlığı en yüksek olan Belediyeler Birliği olma yolunda büyük adımlar atıyoruz. Ulusal ve uluslar arası kuruluşlarla ortaklık kurma çalışmalarında başarılı olmuş bir birliğiz. İçişleri Bakanlığı’nın takdirini kazanacak şekilde son derece önemli adımlar attık. Türkiye Belediyeler Birliği ve diğer Bölge Belediye Birlikleri ile işbirliği çalışmaları yapıyoruz. Trakyakent olarak beş yılda gerçekleştirmek istediğimiz hedefleri üç buçuk yılda gerçekleştirdik. Yerinde etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek. Trakyakent olarak eğitim programımız için sizlerle olmaktan dolayı mutluluk içerisindeyiz. Tüm hocalarımızın ve personellerimizin iyi bir eğitim geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
Uzmanlar Bilgilendirdi
 
Belediye personellerine yönelik olarak düzenlenen ve üç bölümden oluşan eğitim programında ilk olarak Trakyakent Birlik Müdürü Sinan Çetiz yeni iş güvenliği yasasının belediyelere getirdiği yasal hükümlülükleri konusunda bilgilendirme amaçlı bir sunum gerçekleştirdi.
 
Ardından Tekirdağ Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Nihal Özdağ Usta  ”6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu sunumu ile katılımcıları bilinçlendirdi. Uzman Nihal Özdağ Usta, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerinin düzenlemesi konularına açıklık getirerek bilgilendirmeler yaptı.
 
Programın ikinci bölümünde Tekirdağ Belediyesi’nde görevli Birim Müdürü – Uzman Haluk Türkmen de “4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu” konusunu sunum eşliğinde katılımcılarla paylaştı. Uzman Haluk Türkmen, Mal Alımları, Hizmet Alımları, Yapım İşleri ve İhale Uygulamaları Yönetmelikleri konularında personelleri detaylı biçimde bilgilendirdi.
 
Eğitimin üçüncü bölümünde Yazar Hayati Odabaşı “Vatandaş Odaklı Hizmet ve İletişim Becerileri” konusu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Sunumunda Vatandaşlarla İlişkilerin Yönetimi konuları çerçevesinde önemli açıklamalar yapan Yazar Hayati Odabaşı, Vatandaşları yakından takip etmek, ihtiyaçlarını tespit etmek ve uygun çözümler sunabilmek gibi vatandaşların kurumlardan beklentilerini öne çıkaran vatandaşla iletişim odaklı sunumunu belediye personellerine aktardı.