info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3985
Dolar Satış
:
7.4118
Euro Alış
:
9.0044
Euro Satış
:
9.0206
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Üniversite Şantiye Alanına Döndü

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi nde tıp hastanesi, fen edebiyat fakültesi, kız yurdu ve öğrenci yaşam merkezinin inşaatları son sürat devam ediyor.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde tıp hastanesi, fen edebiyat fakültesi, kız yurdu ve öğrenci yaşam merkezinin inşaatları son sürat devam ediyor.
 
Göreve geldiği günden itibaren Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde inşaat hamlesi başlatan Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, üniversitedeki inşaatların son sürat devam ettiğini kaydetti. 4 dev inşaatında hızla ilerlediğini kaydeden Şimşek, "Yap işlet devret modeli ile yapılan modern kız yurdumuz ve fen edebiyat fakültemiz yeni eğitim döneminde hizmete girecek. Şehrimize katkı sağlayacak ve katma değer katacak tıp hastanemizin inşaatı da devam ediyor. 200 yataklı hastanemizi de en yakın sürede Tekirdağlı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." dedi.
 
Öğrenci yaşam merkezi inşaatının NKÜ'ye öğrencilerine sosyal aktivite alanı açacağını kaydeden Şimşek, "Öğrencilerimiz bu sayede aktivitelerini yapma imkanı bulacak. Göreve geldiğimiz günden itibaren arkadaşlarımızla koordineli çalışarak Tekirdağ'ımıza güzel hizmetler kazandırmaya çalışıyoruz. Desteklerini esirgemeyen bürokratlarımıza çok teşekkür ediyorum. Projelerimize hep olumlu yanıt veriyorlar. Üniversitemizi şehrimizin hizmetine sunduk. Tekirdağ kardeşlerimiz hastanemiz bittikten sonra daha iyi bir sağlık hizmetinden yararlanacak. Gelişen Tekirdağ ile birlikte gelişen ve ülkesine milletine hizmet etme aşkıyla eğitim alan gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz." dedi.