info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3985
Dolar Satış
:
7.4118
Euro Alış
:
9.0044
Euro Satış
:
9.0206
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Yaralı Hırsızlık Şüphelisi; Ambulans Uçakla Sevk Edildi

Tekirdağ ın Çerkezköy İlçesi nde iddiaya göre hırsızlık için girdiği trafonun kablolarını kesmek isterken elektrik akımına kapılan 33 yaşındaki Orhan Turan, ağır yaralandı.

 

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde hırsızlık için girdikleri trafonun kablolarını kesmek isterken elektrik akımına kapılan 33 yaşındaki Orhan Turan ağır yaralandı. Vücudunda birinci derece yanık oluşan Turan, Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi. 
 
Olay, dün akşam Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (OSB)yakınındaki elektrik dağım trafosunda meydana geldi. İddiaya göre Orhan Turan ve beraberindeki arkadaşları Burhan T, Sefer K, ve Mehmet Y., Osb'ye elektrik dağıtımı yapan trafoya, hırsızlık amacıyla kabloları kesmek için girdiler. Ancak Turan, kabloyu kesmek isterken elektrik akımına kapılarak yaralandı. Arkadaşların haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri, ambulansla Turan'ı Çorlu Devlet Hastanesine kaldırdı. Turan'ın yanındaki diğer 3 arkadaşı ise hırsızlık şüphesiyle polis tarafından gözaltına alındı. 
 
Vücudunda birinci derece yanıklar oluşan ve ağır yaralanan Turan'ın daha iyi tedavi edilmesi için doktorlar Ankara'ya sevk edilmesine kara verdi. Ancak Turan'ın karayolu ile yapacağı ulaşımın sağlığı açısından riskli olabileceği düşünüldüğünden Sağlık Bakanlığı'ndan ambulans uçak talep edildi. Bunun üzerine Ankara'dan kalkan uçak dün gece saat 23.00'da Çorlu Hava Limanı'na geldi. Ardından uçağa alınan Turan, tedavisi için Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Görevliler ise, gazetecilerin görüntü almasını engelledi. Soruşturma sürüyor.