info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1209
Dolar Satış
:
32.1788
Euro Alış
:
34.8394
Euro Satış
:
34.9022
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...

Apple, Çalışanlarına Sunduğu Olanakları Açıkladı

Teknoloji devi, sadece ürünleri ve hizmetleriyle değil çalışanlarına sunduğu olanaklar, yeni kariyer imkanlarıyla da gündemde. Şirket, son olarak kariyer gelişimi ile ilgili tüm bilgileri tek bir çatı altında toplayarak sunduğu olanakları ve yeni iş imkanlarını detaylı bir şekilde paylaştı.

Apple sunduğu olanaklar ve mevcut kariyer imkanlarıyla ilgili şeffaf bir politika tercih ediyor ve detaylı bir şekilde bilgi paylaşıyor. Çalışanlarına hem fiziksel hem de zihinsel sağlık hizmetlerini kapsayan esnek tıbbi planlar sunduğunu açıklayan şirket, her çalışanına da bir Apple hissedarı olma fırsatı tanırken hisse alımında da indirim uyguluyor.

Şirket, bir süredir çalışanlarından aldığı bildirimlerle kariyer imkanlarını tek bir çatı altında toplamaya çalışıyordu. Work At Apple sayfasıyla da bunu gerçekleştirmeyi hedefliyor. Sayfada; çalışanlara ve iş arayanlara yararlı makaleler, iş imkanları, mevcut çalışanlardan videolar da yer alıyor.

Şirket, yeni sitesinde sunduğu kariyer olanakları ile ilgili benimsediği farklı tutumun altını çizerek şunları belirtti:
“Apple’daki liderler, uzmanlıklarını diğer iki önemli özellikle birleştiriyor: Ayrıntılara odaklanma ve karar alma sırasında işbirliği içinde olma… Burada hangi seviyeden olursa olsun insanlar için ilgili rehberlik ve mentorluk sunan uzmanlarla çalışmak özgürleştirici hatta heyecan verici olabilir.”

Şirket başvuru yapan adaylara da taahhüt bulunuyor: “Irk, renk, din, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, ulusal köken, engellilik gibi özelliklere bakılmaksızın tüm başvuru sahiplerine eşit fırsat sağlamak için olumlu adımlar atıyoruz.”

HİSSEDAR OLMA FIRSATI

Apple’ın sağladığı olanaklarda en dikkat çekici olan detaylardan biri de çalışanların ve ailelerinin sağlığı… Şirket; sadece çalışanlarının değil, ailelerinin de sağlık imkanlarından yararlanmasını sağlıyor. Sağlık sigortası planları; düzenli çocuk muayeneleri ve çocuk aşıları gibi aile dostu özellikler de içeriyor.

Tüm çalışanlarının  Apple'ın hissedarı olma fırsatına sahip olduğunu belirten şirket, çalışanlarının Apple hisselerini indirimli bir fiyattan satın alma hakkı olduğunu da belirtiyor.

Apple, kariyer sayfasına eklediği yeniliklerle de insan kaynakları politikalarında daha şeffaf, daha bilgilendirici olma yolunda ilerliyor.