info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.4551
Dolar Satış
:
32.5136
Euro Alış
:
34.6559
Euro Satış
:
34.7183
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Aryeres Feminen Tarot Kartları
Yazar
Sultan Güner
Yayınevi
Kırmızı Ada Yayınları
Yayın Yılı
2024
Sayfa
78
Tarot kartları, çağlar boyunca insanların içsel keşiflerine rehberlik eden gizemli ve ilham verici araçlardır. 
Her biri sembolizm ve derin anlamlarla dolu olan bu kartlar, geçmişten günümüze pek çok kişiye ilham kaynağı olmuştur. 
Her kartın kendine özgü bir sembolizmi, anlamı ve enerjisi vardır. Tarot 78 karttan oluşur, 22 kartlık Majör arkana ve 56 karttan oluşan minör arkana olarak iki gruba ayrılır. 
Majör Arkana, büyük sırları, kadersel dönüm noktalarını ve ruhsal büyüme sürecini temsil ederken, Minör Arkana, günlük yaşamın daha pratik yönlerini, duyguları ve ilişkileri yansıtır. 

‘’Aryeres Feminen Tarot’’destesini Sultan Güner; klasik Waite Smith destesinden ilham alarak günümüz teknolojisinin en yeni aracı olan yapay zekâ destekli olarak tasarımını oluşturmuştur. 
Bu destenin bir diğer özelliği ise klasik desteden farklı olarak, kartlarda ki figürlerin dişil formlarda betimlenmiş olmasıdır.
Tarotun ilk ortaya çıkış döneminde eril egemen bir dünya vardı ve bazı kartlarda kelimelere de eril bir cinsiyet yüklenmiş olduğudur.
Aryeres Feminen Tarot destesinde, Sultan Güner, ruhun evrimini anlatan bu kadim sembolizm kartlarının neden cinsiyet kavramına sıkıştırılmaya çalışıldığını sorgulayarak figürleri dişil baskın tasarımlar ile değiştirmiş ve yüzlerine bakıldığında ise eril ve dişil belirlenemeyen unısex karakterler seçerek tasarlamıştır.
Tarot severler için koleksiyonluk olan bu özel deste ile keyifli açılımlar yapmanız dileğiyle.

(Tanıtım Bülteninden)