info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
13.4020
Dolar Satış
:
13.4261
Euro Alış
:
15.1892
Euro Satış
:
15.2166
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Her Şey Daha Dün Gibi
Yazar
Seracettin Karayağız
Yayınevi
İnkılab Yayınları
Yayın Yılı
2021
Sayfa
392
Yaşadığımız dönem çok ilginç hâdiselerle dolu bir dönemdi. Karasabanla toprağın sürüldüğünü de gördüm, dev traktörleri de. Tırpanla buğday biçildiğini de gördüm, biçer döverleri de. Kağnılarla da yolculuk ettim, uçakla atmosferin üzerine de çıktıkKöyden yaylaya çıktığımızdan çok daha kısa sürede, buradan Çin’e gittik. 

Siyasî olayları iliklerimize kadar yaşadık. Sağ-sol olaylarında gençlerimizin nasıl heder edildiğini, “Büyüklerimiz”in olayları yatıştıracağına, siyasî hesaplarla nasıl körüklediklerini gördüm. İş hayatında değişik hamlelerimiz oldu. Tecrübesizliğimizden nice kayıplar yaşadık, zararlar gördük. Hayatımda rastladığım ve bana acılar yaşatan olayların meğer sevinmem gereken hâdiseler olduğunu yıllar sonra öğrendim.

İnsanları kendi menfaatleri ile denemedikçe tanımanın mümkün olmadığını öğrendim. Hiç aklımızda yokken, kendimizi siyasetin içerisinde bulduk. 
Orada edindiğimiz bilgiler ve yaşadıklarımız apayrı tecrübeler… Hâtıralar hayatın somut gerçekleri. Şimdi, çok genç yaşta neden hayat hikâyelerini okumayıp, o tecrübelerden faydalanmadığıma üzülüyorum.

(Tanıtım Bülteninden)