info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
32.1452
Dolar Satış
:
32.2031
Euro Alış
:
34.8089
Euro Satış
:
34.8717
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Senlin Yükseliyor
Yazar
Josiah Bancroft
Çevirmen
Çağla Taşkın
Yayınevi
Monokl
Yayın Yılı
2021
Sayfa
384
Josiah Bancroft, Babil Serisi’ni kendi imkanlarıyla yayımladı. 
Babil Serisi’nin büyük dikkat çekerek dünya çapında ün kazanması ve sayısız dile çevrilmesi sadece birkaç yılını daha aldı. 

Ne Dediler: 

"Hayatım boyunca unutamayacağım bir seri" 
Mark Lawrence

Josiah Bancroft bir sihirbaz.” 
Madeline Miller 

"Böylesine modern bir kitabın zamansız bir klasiğe dönüştüğünü görmek çok nadirdir. Bu seriye çok düşkünüm.” 
Pierce Brown 

"Muazzam bir şekilde kendine has ve çok iyi yazılmış bir öykü. Her sayfasına bayıldım.” 
Nicholas Eames 

Thomas Senlin bütün kariyeri boyunca bu yolculuk için para biriktirmiş, bu yolculuğu planlamıştı. Hakkında pek çok şey okuduğu harikaları görmek istiyor ve bu sinirleri için bir imtihan olacaksa da soğukkanlılığının ve zekâsının üstün geleceğini umuyordu. Babil Kulesi’nin çok az bir kısmına da olsa tırmanmak onun en büyük hevesiydi ve bunun için çok heyecanlıydı... Burası medeniyetin deniz feneriydi. Eski deyişte “Dünya Kule’yi sarsamaz, Kule Dünya’yı sarsar” deniyordu. 

Sahte kapı görevlileri gri önlük giymiş, dilenen bir keşişe zorbalık yapıyorlardı. Huzursuz keşiş “Kule’nin kurtarılması gerek! Kökünden hastalık saçıyor. Çürük biziz! İnsanoğlunun marazı bulutlara ve yıldızlara sıçramadan yıkılmalı!” diyerek muhafızları ikna etmeye çalışıyordu. Sesinde tiz bir delilik duyuluyordu. Senlin, Kule’nin tanrısallığına inanan mistikler olduğunu okumuştu ama literatürde bu mezhebin sona erdiği söyleniyordu. 

“Böyle bir vahşete nasıl göz yumabiliriz? Kule’nin bir ahlak abidesi olduğunu zannediyordum ama bana gösterdiklerine bak! İşkence, sahte adalet ve halka açık cinayet. Parlayan, kanlı elli canavar adamlar. Vicdan yoksunu zırdeliler ve aktörler. Burası insanlığın su yolu falan değil; insanlığın bataklığı." 

(Tanıtım Bülteninden)