info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
7.3708
Dolar Satış
:
7.3841
Euro Alış
:
8.9420
Euro Satış
:
8.9581
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Kuantum Politika - Yeni Paradigma
Yazar
A. Murat Tuncer
Yayınevi
Mu Yayınları
Yayın Yılı
2021
Sayfa
100
Kuantum Politika - Yeni Paradigma Kitap Açıklaması 
Kuantum Politika; başta kanun yapıcılar olmak üzere “Yeni Anayasa” çalışmalarında herkese, temel gerçekler etrafında rehber olacak bir başucu kitabıdır. Demokrasi en iyi yönetim biçimi olarak bilinmesine karşın, son yıllarda hemen hemen tüm dünyada demokrasinin işlerliği konusunda şüpheler uyanmaktadır. 

"Demokrasi çoğunluğun tiranlığı mıdır?” soruları zihinleri tedirgin eder hâle gelmiştir. Demokrasinin yerleşik kabul edildiği birçok ülkede insanları huzursuz eden gelişmeler olmakta ve “Demokrasilerin Ölümü”, “Demokrasiler Nasıl Korunabilir?” konularında ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Önlemler konusunda radikal değişiklikler önerilmekte ve yeni yönetim şekli olarak “Radikal Demokrasi” yaklaşımı öne sürülmektedir. 

Radikal Demokrasilerin de “Demokrasi” olup olmayacakları tartışmalıdır. Kuantum Politika paradigmasına göre, gelecekte siyasette belki de siyasi partiler değil, bağımsız, hür vicdan ve aklını kullanan, seçmenlerin doğrudan seçtikleri bağımsız milletvekilleri olacak ve çok daha geniş katılımlı ve tutarlı yönetim politikası sağlanabilecektir. 

En önemli konu, toplumsal farklılıkların tümünün temsil edilerek, ortak düşünceler geliştirmeye fırsat sunacak bir yönetim şeklinin kurulmasıdır.

(Tanıtım Bülteninden)