info@ellidokuz.com
Dolar Alış
:
31.1201
Dolar Satış
:
31.1761
Euro Alış
:
33.6543
Euro Satış
:
33.7149
Aranıyor, lütfen bekleyiniz...
Murat Ürtekin, Bıçak Sırtı
murat@ellidokuz.com

100.Yılda Sözde Ermeni Özde Türk Katliamı 5

“AZERBAYCAN (GUBA)HOCALI  VE VAN KATLİAMLARI”
-AZERBAYCAN (GUBA) KATLİAMI);1917 yılında Rus Bolşevik ihtilali sırasında Ruslar ve Ermeniler Azerbaycan topraklarında onbinlerce Türk’ü katlettiler. (bu sayı 40.000 kadardır) Onları evlerinden yurtlarından sürmeye yok etmeye kararlıydılar.Rus ve Ermeni katliamları soykırıma dönüştü.30-31 Mart günleri sadece Bakü’de 17.000 savunmasız  Türk Ermeniler tarafından katledildi.
-HOCALI KATLİAMI;Ermeniler her zamanki gibi yine boş durmadı.Hocalı katliamı gerçek bir soykırımdı.Bir türlü uslanmayan Ermeniler 412 gün kuşatma altında tuttuklarıHocalı kasabası Hankenti’nde konuşlanmış Albay Zarvigarov komutasındaki 366.Rus zırhlı alayı ve batılı yandaşlarının yardımları ile 25/26 Şubat 1992 günü sabaha karşı Hocalı’ya saldırarak TARİHİN EN VAHŞİ KATLİAMLARINDAN BİRİNİ YAPTILAR.
11.356 KİŞİNİN YAŞADIĞI HOCALI KASABASI 26 ŞUBAT 1992 TARİHİNDE YAĞMALANDI VE TAMAMEN YOK EDİLDİ.UZUN SÜRE CESETLERİN ALINMASI BİLE MÜMKÜN OLMADI.
-Bu yaşananlar batılı gazeteler ve özellikle New York Times tarafından belgelendi.
*Ağaca bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı-tura atıyordu.Karnındaki çocuğun cinsiyeti üzerine iddiaya giren bu iki katil diri diri kadının karnını yarıp karnındaki çocuğun cinsiyetini öğrenmeye çalışıyordu.
*İki kesik Azerbaycanlı kadının başını kale direği yapmışlar top arayışına girmişlerdi.Başı traşlı bir çocuk bulup onun başını top yapıp oynadılar.
*Cesetlerin üzerinde yapılan incelemelerde birçoğunun yakıldığı gözlerinin oyulduğu başlarının kesildiği görülmüştür.
*Hamile kadınlar ve çocuklar türlü işkencelere maruz kalmışlardır.
*Diri diri insanların kafa derilerini yüzdüler.
*Hızar ve testerelerle insanların kol ve bacaklarını kestiler
*Genç kızların önce saçlarını sonra da kafa derilerini yüzdüler.
*Babanın gözü önünde evladı evladın gözü önünde babayı kurşuna dizdiler.
*Kesik kafaları sepetler doldurdular.
BİR GAZETECİNİN RAPORU;
Hocalı kentinin düşüşünü gördüm.Bir günde 1.300 Türk’ün Ermeni çetecilerce katledilişini gördüm ve dünyaya duyurdum.Tam bir vahşetti.Olay 4 gün gizli kaldı.Duyulduğunda Azerbaycan şok oldu.
*İhtiyar dedelerin yaşlı anaların yüzleri jiletle doğranmış genç kadınların göğüsleri peynir gibi kesilmiş hamile kadınlar ağaca bağlanarak karınları yarılmıştı.
*Bebeklerin kafa derileri yüzülmüştü Birçok insanın yüzüne sayısız iğneler batırılmıştı.
ESKİ ASALA EYLEMCİLERİNDEN MONTE MELKONYAN;
Karabağ savaşında Ermeni kuvvetlere Serj Sarkisyan ve Ağabeyim Marker Melkonyan kumanda ediyordu.Bu bir intikam savaşıydı.2000 Ermeni savaşçısı Hocalıya üç yönden girip katliamlarını sürdürdüler.
Fransız gazeteci JEAN YVES JUNET;
Pek çok savaş hikayesi dinledim ama Hocalı’daki gibi bir vahşete kimse tanık olmamıştır.Bu katliamların emrini veren ise Ermenistan devlet başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi.
VAN BİTLİS MUŞ KATLİAMLARI;
1.Dünya savaşı sırasında zayıf düşen Osmanlı’ya karşı Van Mebusu Vahan Papazyan ile Karekin Pastırmacıyan ve Hamparsum Boyacıyan oluşturdukları çetelerle Van Bitlis ve Muş’u kasıp kavurdular.
Mart 1915’te Rusların Van’ı işgali sırasında isyan eden Ermeniler birlik ve çeteler halinde Van ve çevresinde büyük katliamlar yapmışlardır.179.380 olan Türk nfusunu tamamen bitirmişlerdir.(Ermeni nüfus ise 67.792) O hale gelmiş ki Rus subaylar Ermenilerin yaptıkları katliamları önlemeye çalışmışlardır.
SONRAKİ ÜÇ YAZI;
-HRANT DİNK VE ERMENİ BAKIŞ AÇISI
-İMRALI’DAN SON MEKTUP AGOS’A
-BENİM GENEL DEĞERLENDİRMEM